ActivăSRL

DSD CONSTRUCT SRL

Str. Decebal Nr. 28, Ap. 2, Mun. Târgu Mureş, Jud. Mureş, 540248

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
22366011
Reg. Com.
J2007001589264
Înființată
5 septembrie 2007
Vechime
19 ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
439 mii lei
Profit net 2025
133 mii lei
Angajați 2025
4

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 05.09.2007

Rezumat

Pe scurt

DSD CONSTRUCT SRL (CUI 22366011) este o societate cu răspundere limitată activă din Târgu Mureș, județul Mureș, înființată în 2007. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 438.502 lei (+300% față de 2024) și un profit net de 133.219 lei, cu 4 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
22366011
Nr. Reg. Com.
J2007001589264
EUID
ROONRC.J2007001589264
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
5 septembrie 2007
Vechime
19 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Decebal Nr. 28, Ap. 2, Mun. Târgu Mureş, Jud. Mureş, 540248

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • DI••• ŞTE••• DO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+299,7% față de 2024

438.502 RON

2024: 109.697 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 50.681 RONAnul 2017: 17.603 RONAnul 2018: 208.974 RONAnul 2019: 279.784 RONAnul 2020: 124.218 RONAnul 2021: 189.307 RONAnul 2022: 70.710 RONAnul 2023: 302.580 RONAnul 2024: 109.697 RONAnul 2025: 438.502 RON

Profit net 2025

+1244,2% față de 2024

133.219 RON

2024: -11.643 RON

-100k0100k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -28.385 RONAnul 2017: -24.131 RONAnul 2018: -76.749 RONAnul 2019: 85.663 RONAnul 2020: -51.765 RONAnul 2021: 70.731 RONAnul 2022: -50.861 RONAnul 2023: 141.646 RONAnul 2024: -11.643 RONAnul 2025: 133.219 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    439 mii lei
    Profit net
    133 mii lei
    Angajați
    4
  • 2024

    Cifra de afaceri
    110 mii lei
    Profit net
    -12 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    303 mii lei
    Profit net
    142 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    71 mii lei
    Profit net
    -51 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    189 mii lei
    Profit net
    71 mii lei
    Angajați
    3
  • 2020

    Cifra de afaceri
    124 mii lei
    Profit net
    -52 mii lei
    Angajați
    4
  • 2019

    Cifra de afaceri
    280 mii lei
    Profit net
    86 mii lei
    Angajați
    6
  • 2018

    Cifra de afaceri
    209 mii lei
    Profit net
    -77 mii lei
    Angajați
    9
  • 2017

    Cifra de afaceri
    18 mii lei
    Profit net
    -24 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    51 mii lei
    Profit net
    -28 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
30%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 30,4 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,19Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,19 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
64%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

64% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2007

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Mureș cu nr. J26/1589/2007.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre DSD CONSTRUCT SRL

Este DSD CONSTRUCT SRL activă?

Da. DSD CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a DSD CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a DSD CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 438.502 lei, în creștere cu 300% față de 2024.

Ce profit a avut DSD CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, DSD CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 133.219 lei.

Ce activitate are DSD CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a DSD CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul DSD CONSTRUCT SRL?

DSD CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Decebal Nr. 28, Ap. 2, Mun. Târgu Mureș, Jud. Mureș, 540248.

DSD CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. DSD CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

DSD CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. DSD CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DSD CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].