Marjă netă
SlabFirma a pierdut 15,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
DRUMURI ȘI PODURI SA (CUI 2653243) este o societate pe acțiuni din Slobozia, județul Ialomița, înființată în 1998. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211). Firma se află în procedura insolvenței.
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,38 mil. lei (-49% față de 2024) și o pierdere netă de 666.583 lei, cu 26 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 9.344.649 lei |
| 2017 | 11.513.936 lei |
| 2018 | 15.340.305 lei |
| 2019 | 32.251.411 lei |
| 2020 | 38.666.049 lei |
| 2021 | 28.269.455 lei |
| 2022 | 16.827.915 lei |
| 2023 | 7.005.944 lei |
| 2024 | 8.634.163 lei |
| 2025 | 4.383.002 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.383.002 | 8.634.163 | 7.005.944 | 16.827.915 | 28.269.455 | 38.666.049 | 32.251.411 | 15.340.305 | 11.513.936 | 9.344.649 |
| Profit net | -666.583 | 6.608.395 | -1.651.518 | -2.798.139 | -2.580.698 | -5.818.541 | -948.045 | 26.531 | -383.907 | 58.688 |
| Număr mediu de angajați | 26 | 30 | 35 | 64 | 68 | 68 | 72 | 76 | 69 | 69 |
| Active imobilizate | 1.250.733 | 1.326.122 | 2.002.706 | 2.583.618 | 3.011.085 | 3.186.738 | 3.749.041 | 4.562.179 | 5.197.640 | 5.520.949 |
| Active circulante | 13.700.601 | 14.736.259 | 13.409.703 | 14.008.452 | 11.589.781 | 17.060.069 | 10.357.305 | 8.019.416 | 6.914.560 | 6.002.793 |
| Stocuri | 1.165.534 | 1.264.710 | 799.691 | 1.283.655 | 2.587.139 | 2.454.916 | 5.164.762 | 4.620.339 | 1.192.769 | 220.269 |
| Creanțe | 11.827.736 | 12.483.524 | 12.059.800 | 11.452.362 | 8.606.999 | 13.672.829 | 3.357.173 | 1.731.504 | 3.581.312 | 1.469.980 |
| Datorii | 2.964.647 | 3.408.824 | 9.366.444 | 8.968.318 | 12.630.692 | 14.399.236 | 4.105.757 | 1.558.934 | 1.229.018 | 168.321 |
| Capitaluri proprii | 12.004.276 | 12.670.860 | 6.062.465 | 7.713.982 | 2.314.751 | 4.302.449 | 10.120.990 | 11.069.035 | 11.042.504 | 11.879.513 |
Firma a pierdut 15,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,62 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
20% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (2 schimbări), numele administratorilor și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
DRUMURI ȘI PODURI SA se află în procedura insolvenței.
Cifra de afaceri a DRUMURI ȘI PODURI SA în 2025 a fost de 4.383.002 lei (4,38 mil. lei), în scădere cu 49% față de 2024.
În 2025, DRUMURI ȘI PODURI SA a înregistrat o pierdere netă de 666.583 lei.
Activitatea principală a DRUMURI ȘI PODURI SA este Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211).
DRUMURI ȘI PODURI SA are sediul social la adresa BRĂILEI Nr. 25H, Municipiul Slobozia, Jud. Ialomița, 920095.
Da. DRUMURI ȘI PODURI SA este înregistrată în scopuri de TVA.
Da. DRUMURI ȘI PODURI SA figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].