Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
DOUBLE M-PRUT SRL (CUI 15553505) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Manoleasa-Prut, Comuna Manoleasa, județul Botoșani, înființată în 2003. Activitatea principală este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,83 mil. lei (+38% față de 2024) și un profit net de 130.400 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 352.145 lei |
| 2017 | 985.606 lei |
| 2018 | 1.057.673 lei |
| 2019 | 1.133.966 lei |
| 2020 | 1.126.379 lei |
| 2021 | 1.928.806 lei |
| 2022 | 1.795.664 lei |
| 2023 | 1.826.137 lei |
| 2024 | 1.327.493 lei |
| 2025 | 1.833.884 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.833.884 | 1.327.493 | 1.826.137 | 1.795.664 | 1.928.806 | 1.126.379 | 1.133.966 | 1.057.673 | 985.606 | 352.145 |
| Profit net | 130.400 | -160.323 | 14.642 | 486.605 | 814.467 | 208.065 | 135.928 | 264.821 | 296.053 | -43.248 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 5.253.514 | 5.805.333 | 4.909.556 | 3.227.304 | 1.661.972 | 1.485.716 | 1.649.352 | 1.702.124 | 715.639 | 882.661 |
| Active circulante | 1.233.944 | 696.648 | 1.065.378 | 964.296 | 910.704 | 433.445 | 350.616 | 429.229 | 244.694 | 79.240 |
| Stocuri | 739.230 | 465.404 | 553.082 | 851.992 | 546.592 | 237.510 | 253.039 | 293.057 | 198.126 | 62.122 |
| Creanțe | 218.930 | 225.793 | 506.938 | 56.216 | 47.003 | 62.279 | 83.827 | 125.764 | 39.010 | 4.716 |
| Datorii | 4.119.819 | 4.286.026 | 3.618.856 | 1.850.164 | 717.846 | 858.597 | 1.147.469 | 1.414.782 | 514.519 | 805.971 |
| Capitaluri proprii | 2.367.639 | 2.215.955 | 2.356.078 | 2.341.436 | 1.854.830 | 1.060.564 | 852.499 | 716.571 | 445.814 | 155.930 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 30% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
64% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. DOUBLE M-PRUT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a DOUBLE M-PRUT SRL în 2025 a fost de 1.833.884 lei (1,83 mil. lei), în creștere cu 38% față de 2024.
În 2025, DOUBLE M-PRUT SRL a înregistrat un profit net de 130.400 lei.
Activitatea principală a DOUBLE M-PRUT SRL este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
DOUBLE M-PRUT SRL are sediul social la adresa Sat Manoleasa-Prut, Comuna Manoleasa, Jud. Botoșani, 0717237.
Da. DOUBLE M-PRUT SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. DOUBLE M-PRUT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].