DOREX SRL Funcțiune SRL

Înființată 10.06.1992
Str. GANEA, Bl. CG.2, Ap. 5, Municipiul Satu Mare, Jud. Satu Mare, 3900 4711, Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Prezentare

Pe scurt

DOREX SRL (CUI 647628) este o societate cu răspundere limitată activă din Satu Mare, înființată în 1992. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 362.505 lei (-9,6% față de 2024) și un profit net de 4.940 lei, cu 2 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
362,5 miilei
−9,6%, față de 2024
Profit net 2025
4.940lei
−89,6%, față de 2024
Angajați 2025
2
0,0%, față de 2024
Marjă netă
1,4%
Capital social
210lei
Vechime
34ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016305.440 lei
2017193.684 lei
2018156.730 lei
2019196.861 lei
2020127.689 lei
2021165.384 lei
2022196.089 lei
2023274.172 lei
2024400.956 lei
2025362.505 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri362.505400.956274.172196.089165.384127.689196.861156.730193.684305.440
Profit net4.94047.5935.8345.8833.460-4.886-3.088-25.323-45.890-53.402
Număr mediu de angajați2222222335
Active imobilizate31.28730.05431.64333.23134.82036.40937.99839.58741.17542.764
Active circulante79.171104.62664.27432.63213.3473.42328.93828.1929.18212.201
Stocuri56.76038.20046.64124.1997.1722.99616.75621.8823.2919.250
Creanțe10.79714.13533.52164-34783.5661.812
Datorii446.974476.136484.966460.747448.488449.858472.076469.831426.545385.805
Capitaluri proprii-336.516-341.456-389.049-394.884-400.321-410.026-405.140-402.052-376.729-330.840
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

De urmărit
1,4% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,4 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,18 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 18% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
405% Față de anul anterior: în creștere

405% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 29.11.1992

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
647628
Nr. Reg. Com.
J30/890/1992
EUID
ROONRC.J30/890/1992
Cod CAEN principal
4711, Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
10 iunie 1992
Vechime
34 de ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
210 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Str. GANEA, Bl. CG.2, Ap. 5, Municipiul Satu Mare, Jud. Satu Mare, 3900
Domiciliu fiscal
Str. Ganea, Mun. Satu Mare, Jud. Satu Mare, 440272

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0261••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • TĂMΕ•• CĂTĂ•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2024
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2015
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
1992
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Satu Mare cu nr. J30/890/1992. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre DOREX SRL

Este DOREX SRL activă?

Da. DOREX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a DOREX SRL?

Cifra de afaceri a DOREX SRL în 2025 a fost de 362.505 lei, în scădere cu 9,6% față de 2024.

Ce profit a avut DOREX SRL în 2025?

În 2025, DOREX SRL a înregistrat un profit net de 4.940 lei.

Ce activitate are DOREX SRL?

Activitatea principală a DOREX SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul DOREX SRL?

DOREX SRL are sediul social la adresa Str. GANEA, Bl. CG.2, Ap. 5, Municipiul Satu Mare, Jud. Satu Mare, 3900.

DOREX SRL este plătitoare de TVA?

Nu. DOREX SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

DOREX SRL are datorii la ANAF?

Nu. DOREX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DOREX SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].