ActivăSRL

DON SILVA SRL

Str. Dr. Ioan Senchea Nr. 110, Orş. Zărneşti, Jud. Braşov, 505800

CAEN 210: Silvicultură și alte activități forestiere

CUI
14415652
Reg. Com.
J08/73/2002
Înființată
30 ianuarie 2002
Vechime
24 de ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
2,6 mil. lei
Profit net 2025
651 mii lei
Angajați 2025
7

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 30.01.2002

Rezumat

Pe scurt

DON SILVA SRL (CUI 14415652) este o societate cu răspundere limitată activă din Zărnești, județul Brașov, înființată în 2002. Activitatea principală este Silvicultură și alte activități forestiere (CAEN 0210).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,65 mil. lei (+9,7% față de 2024) și un profit net de 650.683 lei, cu 7 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
14415652
Nr. Reg. Com.
J08/73/2002
EUID
ROONRC.J08/73/2002
Cod CAEN principal
210 - Silvicultură și alte activități forestiere
Data înființării
30 ianuarie 2002
Vechime
24 de ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Dr. Ioan Senchea Nr. 110, Orş. Zărneşti, Jud. Braşov, 505800

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • DO••• NECU••• PETR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+9,7% față de 2024

2.647.663 RON

2024: 2.413.701 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.747.588 RONAnul 2017: 1.433.882 RONAnul 2018: 1.429.968 RONAnul 2019: 1.802.195 RONAnul 2020: 1.165.236 RONAnul 2021: 2.239.893 RONAnul 2022: 1.926.864 RONAnul 2023: 2.261.184 RONAnul 2024: 2.413.701 RONAnul 2025: 2.647.663 RON

Profit net 2025

+3,6% față de 2024

650.683 RON

2024: 627.842 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 162.693 RONAnul 2017: 368.988 RONAnul 2018: 99.278 RONAnul 2019: 535.988 RONAnul 2020: 172.655 RONAnul 2021: 741.680 RONAnul 2022: 415.164 RONAnul 2023: 713.390 RONAnul 2024: 627.842 RONAnul 2025: 650.683 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    651 mii lei
    Angajați
    7
  • 2024

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    628 mii lei
    Angajați
    8
  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,3 mil. lei
    Profit net
    713 mii lei
    Angajați
    7
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    415 mii lei
    Angajați
    10
  • 2021

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    742 mii lei
    Angajați
    13
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    173 mii lei
    Angajați
    10
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    536 mii lei
    Angajați
    13
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    99 mii lei
    Angajați
    13
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    369 mii lei
    Angajați
    9
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    163 mii lei
    Angajați
    14

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
25%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 24,6 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,40Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,40 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
34%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

34% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2009

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2002

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/73/2002.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre DON SILVA SRL

Este DON SILVA SRL activă?

Da. DON SILVA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a DON SILVA SRL?

Cifra de afaceri a DON SILVA SRL în 2025 a fost de 2.647.663 lei (2,65 mil. lei), în creștere cu 9,7% față de 2024.

Ce profit a avut DON SILVA SRL în 2025?

În 2025, DON SILVA SRL a înregistrat un profit net de 650.683 lei.

Ce activitate are DON SILVA SRL?

Activitatea principală a DON SILVA SRL este Silvicultură și alte activități forestiere (CAEN 0210).

Unde are sediul DON SILVA SRL?

DON SILVA SRL are sediul social la adresa Str. Dr. Ioan Senchea Nr. 110, Orș. Zărnești, Jud. Brașov, 505800.

DON SILVA SRL este plătitoare de TVA?

Da. DON SILVA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

DON SILVA SRL are datorii la ANAF?

Nu. DON SILVA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DON SILVA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].