ActivăSRL

DOMENII-NIR SRL

Str. GĂRII Nr. 7, Sat Sascut Com. Sascut, Jud. Bacău, 607520

CAEN 111: Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CUI
28107024
Reg. Com.
J2011000236043
Înființată
1 martie 2011
Vechime
15 ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
1,5 mil. lei
Profit net 2025
-859 mii lei
Angajați 2025
5

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 01.03.2011

Rezumat

Pe scurt

DOMENII-NIR SRL (CUI 28107024) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Sascut, județul Bacău, înființată în 2011. Activitatea principală este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,46 mil. lei (-84% față de 2024) și o pierdere netă de 859.092 lei, cu 5 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
28107024
Nr. Reg. Com.
J2011000236043
EUID
ROONRC.J2011000236043
Cod CAEN principal
111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Data înființării
1 martie 2011
Vechime
15 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. GĂRII Nr. 7, Sat Sascut Com. Sascut, Jud. Bacău, 607520

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • RĂ••• NICO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-83,9% față de 2024

1.461.688 RON

2024: 9.078.659 RON

03 mil5 mil8 mil10 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 214.054 RONAnul 2017: 340.966 RONAnul 2018: 1.121.201 RONAnul 2019: 1.376.431 RONAnul 2020: 2.045.034 RONAnul 2021: 3.089.694 RONAnul 2022: 4.351.303 RONAnul 2023: 2.558.337 RONAnul 2024: 9.078.659 RONAnul 2025: 1.461.688 RON

Profit net 2025

-1678,9% față de 2024

-859.092 RON

2024: 54.410 RON

-1 mil01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -49.700 RONAnul 2017: 164.405 RONAnul 2018: 688.437 RONAnul 2019: 199.585 RONAnul 2020: 546.201 RONAnul 2021: 1.359.385 RONAnul 2022: 658.064 RONAnul 2023: -322.081 RONAnul 2024: 54.410 RONAnul 2025: -859.092 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    -859 mii lei
    Angajați
    5
  • 2024

    Cifra de afaceri
    9,1 mil. lei
    Profit net
    54 mii lei
    Angajați
    5
  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    -322 mii lei
    Angajați
    5
  • 2022

    Cifra de afaceri
    4,4 mil. lei
    Profit net
    658 mii lei
    Angajați
    5
  • 2021

    Cifra de afaceri
    3,1 mil. lei
    Profit net
    1,4 mil. lei
    Angajați
    3
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    546 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    200 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    688 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    341 mii lei
    Profit net
    164 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    214 mii lei
    Profit net
    -50 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-59%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 58,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,29Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 29% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
95%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

95% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2018

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2011

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/236/2011.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre DOMENII-NIR SRL

Este DOMENII-NIR SRL activă?

Da. DOMENII-NIR SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a DOMENII-NIR SRL?

Cifra de afaceri a DOMENII-NIR SRL în 2025 a fost de 1.461.688 lei (1,46 mil. lei), în scădere cu 84% față de 2024.

Ce profit a avut DOMENII-NIR SRL în 2025?

În 2025, DOMENII-NIR SRL a înregistrat o pierdere netă de 859.092 lei.

Ce activitate are DOMENII-NIR SRL?

Activitatea principală a DOMENII-NIR SRL este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).

Unde are sediul DOMENII-NIR SRL?

DOMENII-NIR SRL are sediul social la adresa Str. GĂRII Nr. 7, Sat Sascut Com. Sascut, Jud. Bacău, 607520.

DOMENII-NIR SRL este plătitoare de TVA?

Da. DOMENII-NIR SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

DOMENII-NIR SRL are datorii la ANAF?

Nu. DOMENII-NIR SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DOMENII-NIR SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].