DOMANI IMPORT-EXPORT SRL Lichidare SRL

Înființată 19.08.1993
Sat Hudeşti, Comuna Hudeşti, Jud. Botoşani, 0717210 4778, Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

Prezentare

Pe scurt

DOMANI IMPORT-EXPORT SRL (CUI 4811609) este o societate cu răspundere limitată din satul Hudești, Comuna Hudești, județul Botoșani, înființată în 1993. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778). Firma este în lichidare.

În 2017 a raportat o cifră de afaceri de 19.755 lei (-42% față de 2016) și o pierdere netă de 3.160 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2017
19,8 miilei
−42,2%, față de 2016
Profit net 2017
−3.160lei
−359,7%, față de 2016
Angajați 2017
1
0,0%, față de 2016
Marjă netă
-16%
Capital social
200lei
Vechime
33ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2017
Cifra de afaceri
AnValoare
200830.038 lei
200938.837 lei
201031.158 lei
201142.013 lei
201253.052 lei
201341.195 lei
201438.982 lei
201541.657 lei
201634.177 lei
201719.755 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2017201620152014201320122011201020092008
Cifra de afaceri19.75534.17741.65738.98241.19553.05242.01331.15838.83730.038
Profit net-3.1601.217-1.0184.450154-1.801-1.823-3.50386
Număr mediu de angajați11----11-10
Active imobilizate6.9066.9066.9066.9066.9066.90614.97614.97614.9767.406
Active circulante14.20216.86815.98315.86015.02913.92424.52213.05811.9087.408
Stocuri9.7039.4529.33910.75610.9479.18517.70612.61210.5605.405
Creanțe4.0114.0114.0114.0114.0114.0116.411---
Datorii19.80819.31319.64519.16719.35422.69941.74128.47625.5039.624
Capitaluri proprii1.3004.4613.2443.5992.581-1.869-2.023-2221.6015.190
Ultimul bilanț: 2017. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2017

Marjă netă

Slab
-16% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 16 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,72 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 72% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
94% Față de anul anterior: în creștere

94% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Lichidare
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 19.08.1993

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
4811609
Nr. Reg. Com.
J07/860/1993
EUID
ROONRC.J07/860/1993
Cod CAEN principal
4778, Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Data înființării
19 august 1993
Vechime
33 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2017)
Adresă sediu
Sat Hudeşti, Comuna Hudeşti, Jud. Botoşani, 0717210
Domiciliu fiscal
Com. HUDESTI, Sat Hudeşti Com. Hudeşti, Jud. Botoşani, 717210

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0745••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • Z••• CONSTAN•••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. Stare încheiată la ONRC: Bilanțul anual nedepus la registrul comerțului pe anul 2008 ONRC
2018
  1. Stare nouă la ONRC: Lichidare ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2013
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2012
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2011
  1. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
1999
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
1993
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Botoșani cu nr. J7/860/1993. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre DOMANI IMPORT-EXPORT SRL

Este DOMANI IMPORT-EXPORT SRL activă?

Nu. DOMANI IMPORT-EXPORT SRL este în lichidare.

Care este cifra de afaceri a DOMANI IMPORT-EXPORT SRL?

Cifra de afaceri a DOMANI IMPORT-EXPORT SRL în 2017 a fost de 19.755 lei, în scădere cu 42% față de 2016.

Ce profit a avut DOMANI IMPORT-EXPORT SRL în 2017?

În 2017, DOMANI IMPORT-EXPORT SRL a înregistrat o pierdere netă de 3.160 lei.

Ce activitate are DOMANI IMPORT-EXPORT SRL?

Activitatea principală a DOMANI IMPORT-EXPORT SRL este Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778).

Unde are sediul DOMANI IMPORT-EXPORT SRL?

DOMANI IMPORT-EXPORT SRL are sediul social la adresa Sat Hudești, Comuna Hudești, Jud. Botoșani, 0717210.

DOMANI IMPORT-EXPORT SRL este plătitoare de TVA?

Nu. DOMANI IMPORT-EXPORT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

DOMANI IMPORT-EXPORT SRL are datorii la ANAF?

Nu. DOMANI IMPORT-EXPORT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DOMANI IMPORT-EXPORT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].