DOCAT UTILAJE SRL Funcțiune SRL

Înființată 21.03.2014
MOLDOVIŢA Nr. 2, Bl. M2D9/4, Sc. B, Ap. 95, PARTER, CAMERA 1, Bucureşti Sectorul 4, Jud. Bucureşti, 41815 4532, Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

Prezentare

Pe scurt

DOCAT UTILAJE SRL (CUI 32961016) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 4), înființată în 2014. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4532).

În 2019 a raportat o cifră de afaceri de 242.599 lei și un profit net de 31.956 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2019
242,6 miilei
−58,4%, față de 2017
Profit net 2019
32 miilei
−65,1%, față de 2017
Angajați 2019
0
−100,0%, față de 2017
Marjă netă
13,2%
Capital social
200lei
Vechime
12ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2014-2019
Cifra de afaceri
AnValoare
2014237.102 lei
2015640.458 lei
2016608.790 lei
2017583.106 lei
2019242.599 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20192017201620152014
Cifra de afaceri242.599583.106608.790640.458237.102
Profit net31.95691.65876.58235.955
Număr mediu de angajați022-1
Active imobilizate24.41836.85149.2002.872734
Active circulante638.928424.563379.091174.13767.266
Stocuri176.386138.801169.60340.55412.834
Creanțe191.813107.927108.21425.01123.614
Datorii430.235292.934351.469104.38663.376
Capitaluri proprii233.111168.48076.82272.8456.155
Ultimul bilanț: 2019. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2019

Marjă netă

Bun
13% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 13,2 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,49 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,49 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

De urmărit
65% Față de anul anterior: în creștere

65% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFTRANSFER(SOSIRE) din data 06.04.2016

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
32961016
Nr. Reg. Com.
J40/3510/2014
EUID
ROONRC.J40/3510/2014
Cod CAEN principal
4532, Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Data înființării
21 martie 2014
Vechime
12 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2019)
Adresă sediu
MOLDOVIŢA Nr. 2, Bl. M2D9/4, Sc. B, Ap. 95, PARTER, CAMERA 1, Bucureşti Sectorul 4, Jud. Bucureşti, 41815
Domiciliu fiscal
Str. Moldoviţa Nr. 2, camera 1, Sector 4 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 41815

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • DUMI••• GHEOR••• OVI•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2021
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2020
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2017
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2016
  1. Schimbarea denumirii PERFORMER AUTOMOTIVE SRL → DOCAT UTILAJE SRL ONRC
2015
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2014
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/3510/2014. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre DOCAT UTILAJE SRL

Este DOCAT UTILAJE SRL activă?

Da. DOCAT UTILAJE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a DOCAT UTILAJE SRL?

Cifra de afaceri a DOCAT UTILAJE SRL în 2019 a fost de 242.599 lei.

Ce profit a avut DOCAT UTILAJE SRL în 2019?

În 2019, DOCAT UTILAJE SRL a înregistrat un profit net de 31.956 lei.

Ce activitate are DOCAT UTILAJE SRL?

Activitatea principală a DOCAT UTILAJE SRL este Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4532).

Unde are sediul DOCAT UTILAJE SRL?

DOCAT UTILAJE SRL are sediul social la adresa MOLDOVIȚA Nr. 2, Bl. M2D9/4, Sc. B, Ap. 95, PARTER, CAMERA 1, București Sectorul 4, Jud. București, 41815.

DOCAT UTILAJE SRL este plătitoare de TVA?

Nu. DOCAT UTILAJE SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

DOCAT UTILAJE SRL are datorii la ANAF?

Nu. DOCAT UTILAJE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DOCAT UTILAJE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].