DND ACTIV TRADING SRL Funcțiune SRL

Înființată 15.11.2012
Linia de Centură Nr. 17, SPAŢIUL COMERCIAL 2, SITUAT ÎN HALA C DIN COMPLEX CHINA TOWN, Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Jud. Ilfov, 77010 4643, Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

Prezentare

Pe scurt

DND ACTIV TRADING SRL (CUI 30908962) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Afumați, Comuna Afumați, județul Ilfov, înființată în 2012. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor (CAEN 4643).

În 2018 a raportat o cifră de afaceri de 5,43 mil. lei (+89% față de 2017) și un profit net de 1,94 mil. lei, cu 2 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Cifra de afaceri 2018
5,4 millei
+89,3%, față de 2017
Profit net 2018
1,9 millei
+1.935,6%, față de 2017
Angajați 2018
2
−33,3%, față de 2017
Marjă netă
35,7%
Capital social
1.500lei
Vechime
13ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2012-2018
Cifra de afaceri
AnValoare
2012420 lei
2013170.655 lei
2014695.129 lei
20151.526.077 lei
20162.710.629 lei
20172.867.790 lei
20185.429.838 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2018201720162015201420132012
Cifra de afaceri5.429.8382.867.7902.710.6291.526.077695.129170.655420
Profit net1.936.86195.15164.680112.011-46.554-86
Număr mediu de angajați232-1--
Active imobilizate27.95542.8465.750---626
Active circulante3.109.3631.490.8801.680.9562.680.7141.979.8511.177.9506.088
Stocuri692.581466.9471.069.0741.101.2791.353.889917.8354.633
Creanțe2.176.996715.851582.624610.307448.792255.803420
Datorii1.042.3291.376.5991.624.7302.683.4182.013.9801.224.0906.300
Capitaluri proprii2.094.989157.12761.976-2.704-34.129-46.140414
Ultimul bilanț: 2018. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2018

Marjă netă

Bun
36% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 35,7 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
2,98 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,98 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
33% Față de anul anterior: în scădere

33% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Figurează suma, cu cont gratuit
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 15.11.2012

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
30908962
Nr. Reg. Com.
J23/3266/2012
EUID
ROONRC.J23/3266/2012
Cod CAEN principal
4643, Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
Data înființării
15 noiembrie 2012
Vechime
13 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
1.500 lei (bilanț 2018)
Adresă sediu
Linia de Centură Nr. 17, SPAŢIUL COMERCIAL 2, SITUAT ÎN HALA C DIN COMPLEX CHINA TOWN, Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Jud. Ilfov, 77010
Domiciliu fiscal
Str. Linia de Centură Nr. 17, SPAŢIUL COMERCIAL 2, SITUAT ÎN HALA C DIN COMPLEX CHINA TOWN, Sat Afumaţi Com. Afumaţi, Jud. Ilfov, 77010

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • TOS••• TIHO•••Administrator, Bulgaria
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. Figurează în lista ANAF a debitorilor ANAF
2019
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
  2. Stare încheiată la ONRC: Este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții ONRC
  3. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
  4. Stare nouă la ONRC: Este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții ONRC
2018
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2013
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2012
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Ilfov cu nr. J23/3266/2012. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre DND ACTIV TRADING SRL

Este DND ACTIV TRADING SRL activă?

Da. DND ACTIV TRADING SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a DND ACTIV TRADING SRL?

Cifra de afaceri a DND ACTIV TRADING SRL în 2018 a fost de 5.429.838 lei (5,43 mil. lei), în creștere cu 89% față de 2017.

Ce profit a avut DND ACTIV TRADING SRL în 2018?

În 2018, DND ACTIV TRADING SRL a înregistrat un profit net de 1,94 mil. lei (1.936.861 lei).

Ce activitate are DND ACTIV TRADING SRL?

Activitatea principală a DND ACTIV TRADING SRL este Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor (CAEN 4643).

Unde are sediul DND ACTIV TRADING SRL?

DND ACTIV TRADING SRL are sediul social la adresa Linia de Centură Nr. 17, SPAȚIUL COMERCIAL 2, SITUAT ÎN HALA C DIN COMPLEX CHINA TOWN, Sat Afumați, Comuna Afumați, Jud. Ilfov, 77010.

DND ACTIV TRADING SRL este plătitoare de TVA?

Nu. DND ACTIV TRADING SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

DND ACTIV TRADING SRL are datorii la ANAF?

Da. DND ACTIV TRADING SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DND ACTIV TRADING SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].