DIVERS PROD SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 12.04.2005
B-dul BUCUREŞTI, Bl. 62/2D, Sc. A, Ap. 3, Municipiul Giurgiu, Jud. Giurgiu, 8375 4712, Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Prezentare

Pe scurt

DIVERS PROD SRL (CUI 17479502) este o societate cu răspundere limitată activă din Giurgiu, înființată în 2005. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 267.667 lei (+10% față de 2024) și un profit net de 4.528 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
267,7 miilei
+10,4%, față de 2024
Profit net 2025
4.528lei
−4,6%, față de 2024
Angajați 2025
2
0,0%, față de 2024
Marjă netă
1,7%
Capital social
500lei
Vechime
21ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016284.657 lei
2017282.477 lei
2018290.910 lei
2019273.587 lei
2020207.099 lei
2021220.354 lei
2022211.048 lei
2023231.125 lei
2024242.371 lei
2025267.667 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri267.667242.371231.125211.048220.354207.099273.587290.910282.477284.657
Profit net4.5284.74623.23112.9872.2902.61127.29332.68227.85120.351
Număr mediu de angajați2211111122
Active imobilizate11.52211.52212.32013.25815.73725.70534.50146.48959.55773.165
Active circulante46.34241.63352.33750.83456.26463.06982.01196.52774.76863.851
Stocuri20.93321.43629.14738.17832.84135.71338.78646.74158.67955.634
Creanțe8.0437.7022.6853.4181.6611.8714.2643.3412.5363.292
Datorii9.8259.6455.8936.9596.8554.9187.9749.7695.90916.100
Capitaluri proprii48.03943.51058.76457.13365.14683.856108.538133.247128.416120.916
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

De urmărit
1,7% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,7 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
4,72 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,72 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
17% Față de anul anterior: în scădere

17% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 12.04.2005

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
17479502
Nr. Reg. Com.
J2005000210521
EUID
ROONRC.J2005000210521
Cod CAEN principal
4712, Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Data înființării
12 aprilie 2005
Vechime
21 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
500 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
B-dul BUCUREŞTI, Bl. 62/2D, Sc. A, Ap. 3, Municipiul Giurgiu, Jud. Giurgiu, 8375
Domiciliu fiscal
Bld. Bucureşti, Mun. Giurgiu, Jud. Giurgiu, 80306

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0723••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • ZAHA••• MIHA•••Administrator, România
  • ZAHA••• VAS•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2018
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2007
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2005
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Giurgiu cu nr. J52/210/2005. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre DIVERS PROD SRL

Este DIVERS PROD SRL activă?

Da. DIVERS PROD SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a DIVERS PROD SRL?

Cifra de afaceri a DIVERS PROD SRL în 2025 a fost de 267.667 lei, în creștere cu 10% față de 2024.

Ce profit a avut DIVERS PROD SRL în 2025?

În 2025, DIVERS PROD SRL a înregistrat un profit net de 4.528 lei.

Ce activitate are DIVERS PROD SRL?

Activitatea principală a DIVERS PROD SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).

Unde are sediul DIVERS PROD SRL?

DIVERS PROD SRL are sediul social la adresa B-dul BUCUREȘTI, Bl. 62/2D, Sc. A, Ap. 3, Municipiul Giurgiu, Jud. Giurgiu, 8375.

DIVERS PROD SRL este plătitoare de TVA?

Da. DIVERS PROD SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

DIVERS PROD SRL are datorii la ANAF?

Nu. DIVERS PROD SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DIVERS PROD SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].