ActivăSRL

DIMEX SRL

Nr. 315, Sat Rebrişoara Com. Rebrişoara, Jud. Bistriţa-Năsăud, 427240

CAEN 4399: Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CUI
584708
Reg. Com.
J06/340/1992
Înființată
19 martie 1992
Vechime
34 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
10,9 mil. lei
Profit net 2025
1,7 mil. lei
Angajați 2025
71

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 18.02.1993

Rezumat

Pe scurt

DIMEX SRL (CUI 584708) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Rebrișoara, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 1992. Activitatea principală este Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10,9 mil. lei (+70% față de 2024) și un profit net de 1,65 mil. lei, cu 71 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
584708
Nr. Reg. Com.
J06/340/1992
EUID
ROONRC.J06/340/1992
Cod CAEN principal
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Data înființării
19 martie 1992
Vechime
34 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 315, Sat Rebrişoara Com. Rebrişoara, Jud. Bistriţa-Năsăud, 427240

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0766••••••
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • SCU••• I•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+69,7% față de 2024

10.885.800 RON

2024: 6.414.325 RON

05 mil10 mil15 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 967.500 RONAnul 2017: 1.969.361 RONAnul 2018: 3.263.869 RONAnul 2019: 3.151.300 RONAnul 2020: 3.895.350 RONAnul 2021: 4.733.500 RONAnul 2022: 1.287.400 RONAnul 2023: 939.100 RONAnul 2024: 6.414.325 RONAnul 2025: 10.885.800 RON

Profit net 2025

+36,6% față de 2024

1.651.309 RON

2024: 1.208.851 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 3.031 RONAnul 2017: 33.081 RONAnul 2018: 80.596 RONAnul 2019: 155.191 RONAnul 2020: 86.296 RONAnul 2021: 98.161 RONAnul 2022: 18.433 RONAnul 2023: 24.379 RONAnul 2024: 1.208.851 RONAnul 2025: 1.651.309 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    10,9 mil. lei
    Profit net
    1,7 mil. lei
    Angajați
    71
  • 2024

    Cifra de afaceri
    6,4 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    48
  • 2023

    Cifra de afaceri
    939 mii lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    11
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    14
  • 2021

    Cifra de afaceri
    4,7 mil. lei
    Profit net
    98 mii lei
    Angajați
    81
  • 2020

    Cifra de afaceri
    3,9 mil. lei
    Profit net
    86 mii lei
    Angajați
    77
  • 2019

    Cifra de afaceri
    3,2 mil. lei
    Profit net
    155 mii lei
    Angajați
    67
  • 2018

    Cifra de afaceri
    3,3 mil. lei
    Profit net
    81 mii lei
    Angajați
    76
  • 2017

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    33 mii lei
    Angajați
    61
  • 2016

    Cifra de afaceri
    968 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    35

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
15%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,91Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,91 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
51%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

51% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Figurează în lista ANAF a debitorilor

  2. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2016

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1992

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bistrița-Năsăud cu nr. J6/340/1992.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre DIMEX SRL

Este DIMEX SRL activă?

Da. DIMEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a DIMEX SRL?

Cifra de afaceri a DIMEX SRL în 2025 a fost de 10.885.800 lei (10,9 mil. lei), în creștere cu 70% față de 2024.

Ce profit a avut DIMEX SRL în 2025?

În 2025, DIMEX SRL a înregistrat un profit net de 1,65 mil. lei (1.651.309 lei).

Ce activitate are DIMEX SRL?

Activitatea principală a DIMEX SRL este Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

Unde are sediul DIMEX SRL?

DIMEX SRL are sediul social la adresa Nr. 315, Sat Rebrișoara Com. Rebrișoara, Jud. Bistrița-Năsăud, 427240.

DIMEX SRL este plătitoare de TVA?

Da. DIMEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

DIMEX SRL are datorii la ANAF?

Da. DIMEX SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DIMEX SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].