Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
DICARILOR SRL (CUI 17612578) este o societate cu răspundere limitată activă din Târgu Jiu, județul Gorj, înființată în 2005. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,28 mil. lei (+26% față de 2024) și un profit net de 231.546 lei, cu 13 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 3.354.081 lei |
| 2017 | 2.983.022 lei |
| 2018 | 3.287.215 lei |
| 2019 | 3.407.156 lei |
| 2020 | 4.062.388 lei |
| 2021 | 5.775.801 lei |
| 2022 | 4.805.199 lei |
| 2023 | 5.917.716 lei |
| 2024 | 5.778.268 lei |
| 2025 | 7.275.694 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7.275.694 | 5.778.268 | 5.917.716 | 4.805.199 | 5.775.801 | 4.062.388 | 3.407.156 | 3.287.215 | 2.983.022 | 3.354.081 |
| Profit net | 231.546 | 79.984 | 697.732 | 6.637 | 844.419 | 45.293 | 15.957 | 104.729 | 46.674 | 276.476 |
| Număr mediu de angajați | 13 | 15 | 15 | 11 | 11 | 11 | 13 | 16 | 15 | 13 |
| Active imobilizate | 358.525 | 196.089 | 233.423 | 338.128 | 450.793 | 711.973 | 679.374 | 947.086 | 842.862 | 946.151 |
| Active circulante | 2.073.400 | 2.479.345 | 3.472.390 | 2.652.694 | 2.508.512 | 1.613.757 | 1.795.332 | 1.404.179 | 1.031.873 | 1.074.652 |
| Stocuri | 1.727.825 | 2.127.974 | 2.730.762 | 1.816.751 | 1.274.934 | 1.314.615 | 1.639.017 | 725.461 | 823.277 | 715.788 |
| Creanțe | 798.527 | 729.409 | 794.489 | 655.546 | 718.113 | 621.812 | 477.467 | 780.082 | 228.554 | 329.092 |
| Datorii | 1.556.194 | 1.370.687 | 2.372.081 | 2.358.242 | 1.141.371 | 1.342.268 | 1.492.893 | 1.391.898 | 1.034.833 | 988.547 |
| Capitaluri proprii | 875.731 | 1.304.747 | 1.348.554 | 650.822 | 1.880.085 | 1.035.666 | 990.373 | 986.314 | 881.585 | 1.111.387 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,33 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
64% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. DICARILOR SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a DICARILOR SRL în 2025 a fost de 7.275.694 lei (7,28 mil. lei), în creștere cu 26% față de 2024.
În 2025, DICARILOR SRL a înregistrat un profit net de 231.546 lei.
Activitatea principală a DICARILOR SRL este Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).
DICARILOR SRL are sediul social la adresa Localitatea ComponentĂ Iezureni Nr. 92, Municipiul Târgu Jiu, Jud. Gorj, 0.
Da. DICARILOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. DICARILOR SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].