Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 17,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
DIASAN COMSERV SRL (CUI 18350343) este o societate cu răspundere limitată activă din Vaslui, înființată în 2006. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 88.138 lei (-5,8% față de 2024) și un profit net de 15.747 lei, fără angajați declarați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 93.948 lei |
| 2017 | 83.901 lei |
| 2018 | 100.634 lei |
| 2019 | 107.777 lei |
| 2020 | 83.657 lei |
| 2021 | 109.477 lei |
| 2022 | 111.890 lei |
| 2023 | 96.941 lei |
| 2024 | 93.600 lei |
| 2025 | 88.138 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 88.138 | 93.600 | 96.941 | 111.890 | 109.477 | 83.657 | 107.777 | 100.634 | 83.901 | 93.948 |
| Profit net | 15.747 | 20.936 | 19.846 | 30.155 | 26.838 | 30.592 | 3.176 | 6.833 | 5.270 | 14.816 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | - | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 828 | 828 | 828 | 828 | 828 | 828 | 828 | 828 | 828 | 828 |
| Active circulante | 85.250 | 94.931 | 79.914 | 74.623 | 55.317 | 47.142 | 37.302 | 33.260 | 27.088 | 5.212 |
| Stocuri | 72.186 | 69.120 | 56.603 | 55.112 | 49.059 | 45.635 | 36.667 | 30.124 | 25.610 | 2.231 |
| Creanțe | 9.467 | - | - | 13.000 | - | - | 345 | 345 | - | - |
| Datorii | 70.131 | 43.314 | 11.734 | 9.983 | 20.832 | 39.495 | 60.247 | 59.381 | 60.043 | 43.437 |
| Capitaluri proprii | 15.947 | 52.445 | 69.008 | 65.468 | 35.313 | 8.475 | -22.117 | -25.293 | -32.127 | -37.397 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 17,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,22 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
81% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. DIASAN COMSERV SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a DIASAN COMSERV SRL în 2025 a fost de 88.138 lei, în scădere cu 5,8% față de 2024.
În 2025, DIASAN COMSERV SRL a înregistrat un profit net de 15.747 lei.
Activitatea principală a DIASAN COMSERV SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).
DIASAN COMSERV SRL are sediul social la adresa Str. SPITALULUI, Bl. 420, Sc. A, Et. P, Ap. 19, Municipiul Vaslui, Jud. Vaslui.
Nu. DIASAN COMSERV SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. DIASAN COMSERV SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].