Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
DF GROUP MED SRL (CUI 29170879) este o societate cu răspundere limitată activă din Sibiu, înființată în 2011. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 77.981 lei (-78% față de 2022) și un profit net de 7.596 lei, cu 1 angajat.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2014 | 168.091 lei |
| 2015 | 283.190 lei |
| 2016 | 169.888 lei |
| 2017 | 178.097 lei |
| 2018 | 207.307 lei |
| 2019 | 434.800 lei |
| 2020 | 273.822 lei |
| 2021 | 239.089 lei |
| 2022 | 348.819 lei |
| 2023 | 77.981 lei |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 77.981 | 348.819 | 239.089 | 273.822 | 434.800 | 207.307 | 178.097 | 169.888 | 283.190 | 168.091 |
| Profit net | 7.596 | 36.642 | 34.109 | 59.804 | 86.013 | 24.642 | 46.139 | 42.326 | 69.659 | -29.537 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 81.925 | 2.063 | 5.069 | 8.075 | 11.081 | 3.782 | 7.292 | 26.042 | 44.792 | 63.542 |
| Active circulante | 430.626 | 438.210 | 416.889 | 368.007 | 314.660 | 277.878 | 238.827 | 144.338 | 128.144 | 32.597 |
| Stocuri | 6.216 | 3.653 | 3.280 | - | - | 53.263 | 53.263 | 23.190 | - | 0 |
| Creanțe | 400.420 | 147.721 | 156.156 | 143.788 | 164.458 | 101.544 | 85.244 | 83.145 | 70.468 | 15.387 |
| Datorii | 149.849 | 84.168 | 102.494 | 90.727 | 100.190 | 142.225 | 131.326 | 100.768 | 145.651 | 138.358 |
| Capitaluri proprii | 362.857 | 356.260 | 319.619 | 285.510 | 225.706 | 139.590 | 114.948 | 69.767 | 27.440 | -42.219 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,87 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
29% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. DF GROUP MED SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a DF GROUP MED SRL în 2023 a fost de 77.981 lei, în scădere cu 78% față de 2022.
În 2023, DF GROUP MED SRL a înregistrat un profit net de 7.596 lei.
Activitatea principală a DF GROUP MED SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
DF GROUP MED SRL are sediul social la adresa Str. ARON COTRUȘ Nr. 3, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 550077.
Nu. DF GROUP MED SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. DF GROUP MED SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].