Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 46,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
DEMETRA TELLUS SRL (CUI 38213480) este o societate cu răspundere limitată activă din Slatina, județul Olt, înființată în 2017. Activitatea principală este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,01 mil. lei (+103% față de 2024) și un profit net de 468.284 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2017 | - |
| 2018 | 671.327 lei |
| 2019 | 441.169 lei |
| 2020 | 714.425 lei |
| 2021 | 1.153.125 lei |
| 2022 | 1.833.208 lei |
| 2023 | 1.099.905 lei |
| 2024 | 499.342 lei |
| 2025 | 1.012.389 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.012.389 | 499.342 | 1.099.905 | 1.833.208 | 1.153.125 | 714.425 | 441.169 | 671.327 | - |
| Profit net | 468.284 | 2.197 | 239.864 | 967.506 | 771.774 | 256.749 | 220.542 | 480.238 | 0 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 3 | 2 | - |
| Active imobilizate | 1.367.437 | 1.998.111 | 2.651.230 | 1.207.544 | 347.490 | 65.544 | 84.334 | - | 825 |
| Active circulante | 1.869.436 | 1.351.995 | 1.319.344 | 2.810.260 | 1.284.203 | 780.925 | 733.024 | 561.436 | 83.564 |
| Stocuri | 405.913 | 292.100 | 238.423 | 404.726 | 506.509 | 211.074 | 402.943 | 154.167 | 78.097 |
| Creanțe | 279.611 | 220.400 | 239.455 | 1.189.906 | 108.818 | 34.510 | 100.644 | 34.292 | 4.603 |
| Datorii | 1.719.400 | 915.824 | 147.168 | 92.652 | 112.665 | 99.216 | 116.328 | 80.948 | 84.139 |
| Capitaluri proprii | 881.571 | 1.524.398 | 2.621.135 | 2.381.271 | 1.519.028 | 747.253 | 701.030 | 480.488 | 250 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 46,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,09 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
53% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. DEMETRA TELLUS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a DEMETRA TELLUS SRL în 2025 a fost de 1.012.389 lei (1,01 mil. lei), în creștere cu 103% față de 2024.
În 2025, DEMETRA TELLUS SRL a înregistrat un profit net de 468.284 lei.
Activitatea principală a DEMETRA TELLUS SRL este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
DEMETRA TELLUS SRL are sediul social la adresa BANULUI Nr. 98E, Et. PARTER, Municipiul Slatina, Jud. Olt, 230075.
Da. DEMETRA TELLUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. DEMETRA TELLUS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].