Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 22,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
DEMAROS 05 SRL (CUI 17149130) este o societate cu răspundere limitată activă din Râmnicu Sărat, județul Buzău, înființată în 2005. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 150.989 lei (-9% față de 2024) și un profit net de 33.937 lei, fără angajați declarați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 202.060 lei |
| 2017 | 216.223 lei |
| 2018 | 193.453 lei |
| 2019 | 223.049 lei |
| 2020 | 234.388 lei |
| 2021 | 280.982 lei |
| 2022 | 217.009 lei |
| 2023 | 181.576 lei |
| 2024 | 165.862 lei |
| 2025 | 150.989 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 150.989 | 165.862 | 181.576 | 217.009 | 280.982 | 234.388 | 223.049 | 193.453 | 216.223 | 202.060 |
| Profit net | 33.937 | 12.825 | 24.592 | 47.063 | 27.060 | 25.346 | 15.272 | 16.671 | 55 | 7.733 |
| Număr mediu de angajați | - | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 |
| Active imobilizate | 4.050 | 4.050 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | 1.200 | - | 0 |
| Active circulante | 74.527 | 54.700 | 78.857 | 182.002 | 162.587 | 143.375 | 117.987 | 104.252 | 96.317 | 112.869 |
| Stocuri | 68.006 | 46.559 | 73.627 | 107.698 | 140.626 | 138.660 | 115.959 | 99.471 | 91.724 | 108.854 |
| Creanțe | 2.296 | - | 337 | 861 | 651 | 1.057 | 531 | 3.407 | 4.280 | 2.512 |
| Datorii | 18.119 | 15.566 | 17.088 | 19.820 | 17.468 | 25.316 | 25.274 | 26.811 | 34.347 | 50.953 |
| Capitaluri proprii | 60.458 | 43.184 | 62.969 | 163.382 | 146.319 | 119.259 | 93.913 | 78.641 | 61.970 | 61.916 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 22,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,11 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
23% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. DEMAROS 05 SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a DEMAROS 05 SRL în 2025 a fost de 150.989 lei, în scădere cu 9% față de 2024.
În 2025, DEMAROS 05 SRL a înregistrat un profit net de 33.937 lei.
Activitatea principală a DEMAROS 05 SRL este Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).
DEMAROS 05 SRL are sediul social la adresa Str. DREPTĂȚII Nr. 33, Municipiul Râmnicu Sărat, Jud. Buzău, 125300.
Nu. DEMAROS 05 SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. DEMAROS 05 SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].