Marjă netă
SlabFirma a pierdut 7,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
DEM AGRO SRL (CUI 13910318) este o societate cu răspundere limitată activă din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2001. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).
În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1,4 mil. lei (+20% față de 2023) și o pierdere netă de 105.374 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2015 | 4.026.673 lei |
| 2016 | 3.012.886 lei |
| 2017 | 5.111.663 lei |
| 2018 | 7.418.246 lei |
| 2019 | 4.602.572 lei |
| 2020 | 8.167.145 lei |
| 2021 | 14.708.685 lei |
| 2022 | 7.586.484 lei |
| 2023 | 1.171.353 lei |
| 2024 | 1.403.374 lei |
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.403.374 | 1.171.353 | 7.586.484 | 14.708.685 | 8.167.145 | 4.602.572 | 7.418.246 | 5.111.663 | 3.012.886 | 4.026.673 |
| Profit net | -105.374 | -73.616 | 34.833 | 165.971 | 202.610 | -13.896 | 24.148 | -78.278 | -52.231 | 1 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | - |
| Active imobilizate | 86.789 | 118.006 | 149.439 | 43.529 | 142.422 | 73.196 | 188.744 | 304.293 | 384.619 | 192.508 |
| Active circulante | 325.690 | 823.525 | 843.274 | 1.239.688 | 1.181.486 | 275.513 | 172.663 | 365.228 | 154.905 | 840.972 |
| Stocuri | 41.718 | 41.800 | 165.632 | 220.103 | 255.532 | 10.113 | 27.167 | 32.130 | 10.151 | 166.820 |
| Creanțe | 248.070 | 453.646 | 366.517 | 368.283 | 121.515 | 267.840 | 112.799 | 165.686 | 129.634 | 121.792 |
| Datorii | 364.772 | 788.443 | 686.025 | 836.622 | 830.935 | 62.258 | 104.402 | 435.987 | 225.626 | 2.929 |
| Capitaluri proprii | 47.851 | 153.224 | 306.840 | 446.744 | 493.406 | 290.796 | 260.692 | 236.544 | 314.823 | 1.033.116 |
Firma a pierdut 7,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 89% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
88% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. DEM AGRO SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a DEM AGRO SRL în 2024 a fost de 1.403.374 lei (1,4 mil. lei), în creștere cu 20% față de 2023.
În 2024, DEM AGRO SRL a înregistrat o pierdere netă de 105.374 lei.
Activitatea principală a DEM AGRO SRL este Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).
DEM AGRO SRL are sediul social la adresa Str. MARTIR ANDREI ISTVAN Nr. 10-14, Sc. B, Et. 1, Ap. 6, Municipiul Timișoara, Jud. Timiș, 1900.
Da. DEM AGRO SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. DEM AGRO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].