ActivăSRL

DELCOM TRANS S.R.L.

Sat Delniţa Com. Păuleni-Ciuc, Jud. Harghita, 537231

CAEN 4621: Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CUI
28556430
Reg. Com.
J19/305/2011
Înființată
27 mai 2011
Vechime
15 ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
214 mii lei
Profit net 2025
-48 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 27.05.2011

Rezumat

Pe scurt

DELCOM TRANS S.R.L. (CUI 28556430) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Delnița, comuna Păuleni-Ciuc, județul Harghita, înființată în 2011. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 213.593 lei (-64% față de 2024) și o pierdere netă de 47.743 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
28556430
Nr. Reg. Com.
J19/305/2011
EUID
ROONRC.J19/305/2011
Cod CAEN principal
4621 - Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Data înființării
27 mai 2011
Vechime
15 ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Sat Delniţa Com. Păuleni-Ciuc, Jud. Harghita, 537231

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • BA••• LEVE••• LÁS•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-63,5% față de 2024

213.593 RON

2024: 585.392 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 40.530 RONAnul 2017: 80.908 RONAnul 2018: 56.640 RONAnul 2019: 126.086 RONAnul 2020: 305.966 RONAnul 2021: 326.622 RONAnul 2022: 613.799 RONAnul 2023: 493.946 RONAnul 2024: 585.392 RONAnul 2025: 213.593 RON

Profit net 2025

-213,9% față de 2024

-47.743 RON

2024: 41.929 RON

-50k050k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -6.949 RONAnul 2017: -5.524 RONAnul 2018: -9.342 RONAnul 2019: -1.049 RONAnul 2020: 56.778 RONAnul 2021: -893 RONAnul 2022: 34.788 RONAnul 2023: 35.006 RONAnul 2024: 41.929 RONAnul 2025: -47.743 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    214 mii lei
    Profit net
    -48 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    585 mii lei
    Profit net
    42 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    494 mii lei
    Profit net
    35 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    614 mii lei
    Profit net
    35 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    327 mii lei
    Profit net
    -893 lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    306 mii lei
    Profit net
    57 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    126 mii lei
    Profit net
    -1 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    57 mii lei
    Profit net
    -9 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    81 mii lei
    Profit net
    -6 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    41 mii lei
    Profit net
    -7 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-22%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 22,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,71Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 71% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
97%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

97% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2020

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2011

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Harghita cu nr. J19/305/2011, sub denumirea DELCOM TRANS SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre DELCOM TRANS S.R.L.

Este DELCOM TRANS S.R.L. activă?

Da. DELCOM TRANS S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a DELCOM TRANS S.R.L.?

Cifra de afaceri a DELCOM TRANS S.R.L. în 2025 a fost de 213.593 lei, în scădere cu 64% față de 2024.

Ce profit a avut DELCOM TRANS S.R.L. în 2025?

În 2025, DELCOM TRANS S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 47.743 lei.

Ce activitate are DELCOM TRANS S.R.L.?

Activitatea principală a DELCOM TRANS S.R.L. este Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).

Unde are sediul DELCOM TRANS S.R.L.?

DELCOM TRANS S.R.L. are sediul social la adresa Sat Delnița Com. Păuleni-Ciuc, Jud. Harghita, 537231.

DELCOM TRANS S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. DELCOM TRANS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

DELCOM TRANS S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. DELCOM TRANS S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DELCOM TRANS S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].