Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 31,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
DAVLEX TERMOPLAST SRL (CUI 31407684) este o societate cu răspundere limitată activă din Bistrița, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 2013. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,24 mil. lei (+437% față de 2024) și un profit net de 395.512 lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2014 | 80.384 lei |
| 2015 | 0 lei |
| 2016 | 0 lei |
| 2017 | - |
| 2019 | 288.100 lei |
| 2020 | 20.158 lei |
| 2022 | 1.096.833 lei |
| 2023 | 1.439.065 lei |
| 2024 | 230.923 lei |
| 2025 | 1.239.630 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.239.630 | 230.923 | 1.439.065 | 1.096.833 | 20.158 | 288.100 | - | 0 | 0 | 80.384 |
| Profit net | 395.512 | 110.509 | 1.130.703 | 953.438 | -150.553 | 127.183 | 0 | 0 | - | 8.200 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 1 | - | - | 0 |
| Active imobilizate | 3.447.095 | 3.574.672 | 3.298.450 | 2.660.513 | 1.691.369 | 1.333.861 | - | - | - | - |
| Active circulante | 1.485.846 | 1.215.762 | 1.427.048 | 1.231.745 | 448.710 | 685.999 | 32.801 | 32.801 | 32.801 | 32.801 |
| Stocuri | 647.981 | 664.171 | 3.202 | 28.607 | 34.485 | 32.536 | 27.916 | 27.916 | 27.916 | 27.916 |
| Creanțe | 223.645 | 184.166 | 450.986 | 634.383 | 401.333 | 359.060 | 4.872 | 4.872 | 4.872 | 4.872 |
| Datorii | 2.913.394 | 3.160.895 | 2.715.365 | 2.996.373 | 2.073.082 | 1.802.310 | 20.250 | 20.250 | 20.250 | 20.250 |
| Capitaluri proprii | 2.019.547 | 1.629.539 | 2.010.133 | 895.885 | 66.997 | 217.550 | 12.551 | 12.551 | 12.551 | 12.551 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 31,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 51% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
59% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. DAVLEX TERMOPLAST SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a DAVLEX TERMOPLAST SRL în 2025 a fost de 1.239.630 lei (1,24 mil. lei), în creștere cu 437% față de 2024.
În 2025, DAVLEX TERMOPLAST SRL a înregistrat un profit net de 395.512 lei.
Activitatea principală a DAVLEX TERMOPLAST SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).
DAVLEX TERMOPLAST SRL are sediul social la adresa PETRE ISPIRESCU Nr. 18, Municipiul Bistrița, Jud. Bistrița-Năsăud, 420081.
Da. DAVLEX TERMOPLAST SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. DAVLEX TERMOPLAST SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].