Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
DAVEXIM SRL (CUI 15404031) este o societate cu răspundere limitată activă din Voluntari, județul Ilfov, înființată în 2003. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4782).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,16 mil. lei (+3,1% față de 2024) și un profit net de 58.518 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 0 lei |
| 2017 | 0 lei |
| 2018 | 4.351 lei |
| 2019 | 28.981 lei |
| 2020 | 0 lei |
| 2021 | 649.624 lei |
| 2022 | 963.167 lei |
| 2023 | 1.042.206 lei |
| 2024 | 1.128.385 lei |
| 2025 | 1.163.668 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.163.668 | 1.128.385 | 1.042.206 | 963.167 | 649.624 | 0 | 28.981 | 4.351 | 0 | 0 |
| Profit net | 58.518 | 64.522 | 78.592 | 168.615 | 100.547 | -9.057 | 10.428 | -4.492 | -13.427 | -14.030 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Active imobilizate | 1.221 | 2.007 | 2.792 | 304 | 184 | 184 | 184 | 2.377 | 4.571 | 4.571 |
| Active circulante | 187.294 | 178.459 | 181.778 | 268.426 | 187.747 | 72.795 | 68.852 | 81.109 | 81.419 | 72.699 |
| Stocuri | 126.587 | 156.099 | 170.542 | 182.175 | 166.633 | 68.787 | 65.518 | 73.328 | 73.296 | 66.511 |
| Creanțe | 45.886 | 7.167 | 2.862 | 82.095 | 2.295 | 3.927 | 2.945 | 6.442 | 6.641 | 4.202 |
| Datorii | 128.180 | 114.150 | 100.776 | 183.527 | 271.343 | 256.938 | 243.938 | 268.816 | 266.827 | 244.680 |
| Capitaluri proprii | 60.335 | 66.316 | 83.794 | 85.203 | -83.412 | -183.959 | -174.902 | -185.330 | -180.837 | -167.410 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,46 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
68% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. DAVEXIM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a DAVEXIM SRL în 2025 a fost de 1.163.668 lei (1,16 mil. lei), în creștere cu 3,1% față de 2024.
În 2025, DAVEXIM SRL a înregistrat un profit net de 58.518 lei.
Activitatea principală a DAVEXIM SRL este Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4782).
DAVEXIM SRL are sediul social la adresa ION CREANGĂ Nr. 26, Oraș Voluntari, Jud. Ilfov, 77190.
Da. DAVEXIM SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. DAVEXIM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].