Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
DAV & PAPY TRANS SRL (CUI 30421583) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Țăndărei, Oraș Țăndărei, județul Ialomița, înființată în 2012. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 775.655 lei (-28% față de 2021) și un profit net de 30.587 lei, cu 3 angajați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2013 | 506.245 lei |
| 2014 | 850.993 lei |
| 2015 | 1.140.857 lei |
| 2016 | 1.599.536 lei |
| 2017 | 1.964.046 lei |
| 2018 | 2.407.280 lei |
| 2019 | 2.558.246 lei |
| 2020 | 2.509.576 lei |
| 2021 | 1.078.805 lei |
| 2022 | 775.655 lei |
| Indicator | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 775.655 | 1.078.805 | 2.509.576 | 2.558.246 | 2.407.280 | 1.964.046 | 1.599.536 | 1.140.857 | 850.993 | 506.245 |
| Profit net | 30.587 | 46.109 | 11.837 | 52.987 | 3.158 | -50.254 | 47.112 | 4 | 120.364 | 43.629 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 7 | 9 | 8 | 8 | 8 | - | 3 | 1 |
| Active imobilizate | 169.952 | 371.807 | 474.894 | 632.397 | 252.173 | 359.413 | 301.785 | 204.124 | 127.683 | 65.867 |
| Active circulante | 648.234 | 629.530 | 648.543 | 430.265 | 411.222 | 456.069 | 278.211 | 308.219 | 208.193 | 42.643 |
| Stocuri | 121.573 | 74.667 | 57.430 | 1.868 | - | - | - | - | - | - |
| Creanțe | 488.525 | 295.169 | 405.802 | 278.220 | 275.785 | 294.808 | 183.862 | 135.392 | 112.413 | 28.585 |
| Datorii | 850.001 | 1.063.740 | 1.231.949 | 1.176.375 | 751.382 | 941.142 | 555.859 | 327.980 | 215.272 | 67.161 |
| Capitaluri proprii | 94.665 | 64.077 | 17.968 | 6.132 | -46.856 | -50.014 | 47.352 | 202.179 | 120.604 | 41.349 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 76% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
90% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. DAV & PAPY TRANS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a DAV & PAPY TRANS SRL în 2022 a fost de 775.655 lei, în scădere cu 28% față de 2021.
În 2022, DAV & PAPY TRANS SRL a înregistrat un profit net de 30.587 lei.
Activitatea principală a DAV & PAPY TRANS SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
DAV & PAPY TRANS SRL are sediul social la adresa Avalansei Nr. 22, Loc. Țăndărei, Oraș Țăndărei, Jud. Ialomița.
Nu. DAV & PAPY TRANS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. DAV & PAPY TRANS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].