ActivăSRL

DASAR ROME CONSTRUCT SRL

Str. Brumărelelor Nr. 273A, Sat Trăisteni Com. Valea Doftanei, Jud. Prahova

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
30138294
Reg. Com.
J29/670/2012
Înființată
3 mai 2012
Vechime
14 ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2025
1,6 mil. lei
Profit net 2025
60 mii lei
Angajați 2025
9

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 03.05.2012

Rezumat

Pe scurt

DASAR ROME CONSTRUCT SRL (CUI 30138294) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Trăisteni, comuna Valea Doftanei, județul Prahova, înființată în 2012. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,58 mil. lei (-2,7% față de 2024) și un profit net de 60.310 lei, cu 9 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
30138294
Nr. Reg. Com.
J29/670/2012
EUID
ROONRC.J2012000670293
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
3 mai 2012
Vechime
14 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Brumărelelor Nr. 273A, Sat Trăisteni Com. Valea Doftanei, Jud. Prahova

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0727••••••
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • MO••• ROM•••
  • MO••• SOR••• EL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-2,7% față de 2024

1.575.078 RON

2024: 1.618.575 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 12.550 RONAnul 2017: 114.890 RONAnul 2018: 146.410 RONAnul 2019: 375.663 RONAnul 2020: 421.041 RONAnul 2021: 910.074 RONAnul 2022: 1.674.682 RONAnul 2023: 1.606.009 RONAnul 2024: 1.618.575 RONAnul 2025: 1.575.078 RON

Profit net 2025

-78,8% față de 2024

60.310 RON

2024: 283.915 RON

-200k0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -5.392 RONAnul 2017: 59.278 RONAnul 2018: 37.830 RONAnul 2019: 91.306 RONAnul 2020: 123.209 RONAnul 2021: 180.243 RONAnul 2022: 637.231 RONAnul 2023: 255.549 RONAnul 2024: 283.915 RONAnul 2025: 60.310 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    60 mii lei
    Angajați
    9
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    284 mii lei
    Angajați
    7
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    256 mii lei
    Angajați
    10
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    637 mii lei
    Angajați
    9
  • 2021

    Cifra de afaceri
    910 mii lei
    Profit net
    180 mii lei
    Angajați
    7
  • 2020

    Cifra de afaceri
    421 mii lei
    Profit net
    123 mii lei
    Angajați
    4
  • 2019

    Cifra de afaceri
    376 mii lei
    Profit net
    91 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    146 mii lei
    Profit net
    38 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    115 mii lei
    Profit net
    59 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    13 mii lei
    Profit net
    -5 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
3,8%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,82Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 82% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
31%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

31% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2019

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2012

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Prahova cu nr. J29/670/2012.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre DASAR ROME CONSTRUCT SRL

Este DASAR ROME CONSTRUCT SRL activă?

Da. DASAR ROME CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a DASAR ROME CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a DASAR ROME CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 1.575.078 lei (1,58 mil. lei), în scădere cu 2,7% față de 2024.

Ce profit a avut DASAR ROME CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, DASAR ROME CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 60.310 lei.

Ce activitate are DASAR ROME CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a DASAR ROME CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul DASAR ROME CONSTRUCT SRL?

DASAR ROME CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Brumărelelor Nr. 273A, Sat Trăisteni Com. Valea Doftanei, Jud. Prahova.

DASAR ROME CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. DASAR ROME CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

DASAR ROME CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. DASAR ROME CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DASAR ROME CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].