ActivăSRL

DARCOM SRL

Str. Popa Şapcă Nr. 6A, Ap. 2, Mun. Târgu Jiu, Jud. Gorj, 210143

CAEN 4762: Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

CUI
2161720
Reg. Com.
J18/245/1992
Înființată
11 februarie 1992
Vechime
34 de ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
5,9 mil. lei
Profit net 2025
216 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 28.11.1992

Rezumat

Pe scurt

DARCOM SRL (CUI 2161720) este o societate cu răspundere limitată activă din Târgu Jiu, județul Gorj, înființată în 1992. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie (CAEN 4762).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5,93 mil. lei (-1,7% față de 2024) și un profit net de 215.819 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
2161720
Nr. Reg. Com.
J18/245/1992
EUID
ROONRC.J18/245/1992
Cod CAEN principal
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
Data înființării
11 februarie 1992
Vechime
34 de ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Popa Şapcă Nr. 6A, Ap. 2, Mun. Târgu Jiu, Jud. Gorj, 210143

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • EFTEN••• COR•••
  • EFTEN••• MA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-1,7% față de 2024

5.927.211 RON

2024: 6.029.365 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.861.813 RONAnul 2017: 3.077.643 RONAnul 2018: 3.730.694 RONAnul 2019: 4.009.964 RONAnul 2020: 3.735.081 RONAnul 2021: 3.776.958 RONAnul 2022: 4.979.968 RONAnul 2023: 5.166.016 RONAnul 2024: 6.029.365 RONAnul 2025: 5.927.211 RON

Profit net 2025

+0,1% față de 2024

215.819 RON

2024: 215.586 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 116.929 RONAnul 2017: 39.150 RONAnul 2018: 65.459 RONAnul 2019: 117.986 RONAnul 2020: 201.112 RONAnul 2021: 141.169 RONAnul 2022: 165.405 RONAnul 2023: 279.201 RONAnul 2024: 215.586 RONAnul 2025: 215.819 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    5,9 mil. lei
    Profit net
    216 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    6,0 mil. lei
    Profit net
    216 mii lei
    Angajați
    21
  • 2023

    Cifra de afaceri
    5,2 mil. lei
    Profit net
    279 mii lei
    Angajați
    23
  • 2022

    Cifra de afaceri
    5,0 mil. lei
    Profit net
    165 mii lei
    Angajați
    23
  • 2021

    Cifra de afaceri
    3,8 mil. lei
    Profit net
    141 mii lei
    Angajați
    22
  • 2020

    Cifra de afaceri
    3,7 mil. lei
    Profit net
    201 mii lei
    Angajați
    24
  • 2019

    Cifra de afaceri
    4,0 mil. lei
    Profit net
    118 mii lei
    Angajați
    26
  • 2018

    Cifra de afaceri
    3,7 mil. lei
    Profit net
    65 mii lei
    Angajați
    27
  • 2017

    Cifra de afaceri
    3,1 mil. lei
    Profit net
    39 mii lei
    Angajați
    27
  • 2016

    Cifra de afaceri
    2,9 mil. lei
    Profit net
    117 mii lei
    Angajați
    26

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
3,6%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,6 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,42Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,42 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
26%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

26% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1992

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Gorj cu nr. J18/245/1992.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre DARCOM SRL

Este DARCOM SRL activă?

Da. DARCOM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a DARCOM SRL?

Cifra de afaceri a DARCOM SRL în 2025 a fost de 5.927.211 lei (5,93 mil. lei), în scădere cu 1,7% față de 2024.

Ce profit a avut DARCOM SRL în 2025?

În 2025, DARCOM SRL a înregistrat un profit net de 215.819 lei.

Ce activitate are DARCOM SRL?

Activitatea principală a DARCOM SRL este Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie (CAEN 4762).

Unde are sediul DARCOM SRL?

DARCOM SRL are sediul social la adresa Str. Popa Șapcă Nr. 6A, Ap. 2, Mun. Târgu Jiu, Jud. Gorj, 210143.

DARCOM SRL este plătitoare de TVA?

Da. DARCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

DARCOM SRL are datorii la ANAF?

Nu. DARCOM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DARCOM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].