ActivăSRL

DARCOM CONSTRUCT SRL

Str. Dragoş Vodă Nr. 2A, Mun. Caracal, Jud. Olt

CAEN 5520: Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CUI
16779609
Reg. Com.
J2004000608284
Înființată
21 septembrie 2004
Vechime
22 de ani
Cifra de afaceri 2025
937 mii lei
Profit net 2025
49 mii lei
Angajați 2025
5

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 21.09.2004

Rezumat

Pe scurt

DARCOM CONSTRUCT SRL (CUI 16779609) este o societate cu răspundere limitată activă din Caracal, județul Olt, înființată în 2004. Activitatea principală este Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN 5520).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 937.220 lei (+23% față de 2024) și un profit net de 49.408 lei, cu 5 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
16779609
Nr. Reg. Com.
J2004000608284
EUID
ROONRC.J2004000608284
Cod CAEN principal
5520 - Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Data înființării
21 septembrie 2004
Vechime
22 de ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Dragoş Vodă Nr. 2A, Mun. Caracal, Jud. Olt

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • CÎR••• FELI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+23,4% față de 2024

937.220 RON

2024: 759.696 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.287.860 RONAnul 2017: 2.052.707 RONAnul 2018: 1.629.965 RONAnul 2019: 1.261.546 RONAnul 2020: 718.699 RONAnul 2021: 552.784 RONAnul 2022: 620.330 RONAnul 2023: 801.941 RONAnul 2024: 759.696 RONAnul 2025: 937.220 RON

Profit net 2025

-47,3% față de 2024

49.408 RON

2024: 93.779 RON

025k50k75k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 30.361 RONAnul 2017: 14.852 RONAnul 2018: 18.834 RONAnul 2019: 32.684 RONAnul 2020: 27.454 RONAnul 2021: 2.970 RONAnul 2022: 22.560 RONAnul 2023: 48.013 RONAnul 2024: 93.779 RONAnul 2025: 49.408 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    937 mii lei
    Profit net
    49 mii lei
    Angajați
    5
  • 2024

    Cifra de afaceri
    760 mii lei
    Profit net
    94 mii lei
    Angajați
    4
  • 2023

    Cifra de afaceri
    802 mii lei
    Profit net
    48 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    620 mii lei
    Profit net
    23 mii lei
    Angajați
    3
  • 2021

    Cifra de afaceri
    553 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    3
  • 2020

    Cifra de afaceri
    719 mii lei
    Profit net
    27 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    33 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    19 mii lei
    Angajați
    7
  • 2017

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    13
  • 2016

    Cifra de afaceri
    2,3 mil. lei
    Profit net
    30 mii lei
    Angajați
    17

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
5,3%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,26Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 26% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
41%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

41% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  3. 2015

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 2006

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2004

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Olt cu nr. J28/608/2004.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre DARCOM CONSTRUCT SRL

Este DARCOM CONSTRUCT SRL activă?

Da. DARCOM CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a DARCOM CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a DARCOM CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 937.220 lei, în creștere cu 23% față de 2024.

Ce profit a avut DARCOM CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, DARCOM CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 49.408 lei.

Ce activitate are DARCOM CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a DARCOM CONSTRUCT SRL este Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN 5520).

Unde are sediul DARCOM CONSTRUCT SRL?

DARCOM CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Dragoș Vodă Nr. 2A, Mun. Caracal, Jud. Olt.

DARCOM CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. DARCOM CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

DARCOM CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. DARCOM CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DARCOM CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].