ActivăSRL

DANTON CONSTRUCT S.R.L.

Str. Renaşterii Nr. 34, Sat Sânpetru Com. Sânpetru, Jud. Braşov, 507190

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
17321188
Reg. Com.
J08/542/2005
Înființată
4 martie 2005
Vechime
21 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2019
94 mii lei
Profit net 2019
-86 mii lei
Angajați 2019
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 04.03.2005

Rezumat

Pe scurt

DANTON CONSTRUCT S.R.L. (CUI 17321188) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Sânpetru, județul Brașov, înființată în 2005. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2019 a raportat o cifră de afaceri de 93.628 lei (+15% față de 2018) și o pierdere netă de 86.244 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
17321188
Nr. Reg. Com.
J08/542/2005
EUID
ROONRC.J08/542/2005
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
4 martie 2005
Vechime
21 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Renaşterii Nr. 34, Sat Sânpetru Com. Sânpetru, Jud. Braşov, 507190

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • AN••• E•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2010 - 2019, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2019

+15,5% față de 2018

93.628 RON

2018: 81.091 RON

050k100k150k200k2010201120122013201420152016201720182019Anul 2010: 142.146 RONAnul 2011: 196.707 RONAnul 2012: 5.887 RONAnul 2013: 27.867 RONAnul 2014: 2.930 RONAnul 2015: 6.217 RONAnul 2016: 19.020 RONAnul 2017: 191.757 RONAnul 2018: 81.091 RONAnul 2019: 93.628 RON

Profit net 2019

-368,1% față de 2018

-86.244 RON

2018: 32.171 RON

-100k-50k050k100k150k2010201120122013201420152016201720182019Anul 2010: 8.670 RONAnul 2011: 2.320 RONAnul 2012: -13.022 RONAnul 2013: -10.557 RONAnul 2014: -7.129 RONAnul 2015: 0 RONAnul 2016: 2.734 RONAnul 2017: 101.892 RONAnul 2018: 32.171 RONAnul 2019: -86.244 RON

Evoluție pe ani

  • 2019

    Cifra de afaceri
    94 mii lei
    Profit net
    -86 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    81 mii lei
    Profit net
    32 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    192 mii lei
    Profit net
    102 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    19 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    0
  • 2015

    Cifra de afaceri
    6 mii lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    3 mii lei
    Profit net
    -7 mii lei
    Angajați
    -
  • 2013

    Cifra de afaceri
    28 mii lei
    Profit net
    -11 mii lei
    Angajați
    -
  • 2012

    Cifra de afaceri
    6 mii lei
    Profit net
    -13 mii lei
    Angajați
    0
  • 2011

    Cifra de afaceri
    197 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    0
  • 2010

    Cifra de afaceri
    142 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2019

Marjă netăSlab
-92%Față de anul anterior: în scădere
20152016201720182019

Firma a pierdut 92,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,36Față de anul anterior: în scădere
20152016201720182019

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,36 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
74%Față de anul anterior: în creștere
20152016201720182019

74% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2019

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  2. 2017

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2011

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 2005

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/542/2005, sub denumirea DANTON CONSTRUCT SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre DANTON CONSTRUCT S.R.L.

Este DANTON CONSTRUCT S.R.L. activă?

Da. DANTON CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a DANTON CONSTRUCT S.R.L.?

Cifra de afaceri a DANTON CONSTRUCT S.R.L. în 2019 a fost de 93.628 lei, în creștere cu 15% față de 2018.

Ce profit a avut DANTON CONSTRUCT S.R.L. în 2019?

În 2019, DANTON CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 86.244 lei.

Ce activitate are DANTON CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a DANTON CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul DANTON CONSTRUCT S.R.L.?

DANTON CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa Str. Renașterii Nr. 34, Sat Sânpetru Com. Sânpetru, Jud. Brașov, 507190.

DANTON CONSTRUCT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. DANTON CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

DANTON CONSTRUCT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. DANTON CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DANTON CONSTRUCT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].