ActivăSRL

DANBORCOM SRL

Nr. 339, Sat Jabeniţa Com. Solovăstru, Jud. Mureş, 547571

CAEN 1611: Tăierea și rindeluirea lemnului

CUI
15800338
Reg. Com.
J2003001259264
Înființată
6 octombrie 2003
Vechime
23 de ani
Cifra de afaceri 2025
9,2 mil. lei
Profit net 2025
6 mii lei
Angajați 2025
28

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 06.10.2003

Rezumat

Pe scurt

DANBORCOM SRL (CUI 15800338) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Jabenița, comuna Solovăstru, județul Mureș, înființată în 2003. Activitatea principală este Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1611).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9,22 mil. lei (-15% față de 2024) și un profit net de 5.628 lei, cu 28 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
15800338
Nr. Reg. Com.
J2003001259264
EUID
ROONRC.J2003001259264
Cod CAEN principal
1611 - Tăierea și rindeluirea lemnului
Data înființării
6 octombrie 2003
Vechime
23 de ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 339, Sat Jabeniţa Com. Solovăstru, Jud. Mureş, 547571

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0265••••••
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • BO••• ••• COR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-14,7% față de 2024

9.216.104 RON

2024: 10.804.043 RON

05 mil10 mil15 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 6.038.622 RONAnul 2017: 6.449.076 RONAnul 2018: 7.046.793 RONAnul 2019: 6.598.354 RONAnul 2020: 7.271.741 RONAnul 2021: 8.251.344 RONAnul 2022: 10.902.445 RONAnul 2023: 9.080.883 RONAnul 2024: 10.804.043 RONAnul 2025: 9.216.104 RON

Profit net 2025

-88,2% față de 2024

5.628 RON

2024: 47.758 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 527.315 RONAnul 2017: 22.449 RONAnul 2018: 160.438 RONAnul 2019: 279.228 RONAnul 2020: 883.110 RONAnul 2021: 840.188 RONAnul 2022: 692.522 RONAnul 2023: 18.966 RONAnul 2024: 47.758 RONAnul 2025: 5.628 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    9,2 mil. lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    28
  • 2024

    Cifra de afaceri
    10,8 mil. lei
    Profit net
    48 mii lei
    Angajați
    33
  • 2023

    Cifra de afaceri
    9,1 mil. lei
    Profit net
    19 mii lei
    Angajați
    36
  • 2022

    Cifra de afaceri
    10,9 mil. lei
    Profit net
    693 mii lei
    Angajați
    40
  • 2021

    Cifra de afaceri
    8,3 mil. lei
    Profit net
    840 mii lei
    Angajați
    38
  • 2020

    Cifra de afaceri
    7,3 mil. lei
    Profit net
    883 mii lei
    Angajați
    35
  • 2019

    Cifra de afaceri
    6,6 mil. lei
    Profit net
    279 mii lei
    Angajați
    39
  • 2018

    Cifra de afaceri
    7,0 mil. lei
    Profit net
    160 mii lei
    Angajați
    39
  • 2017

    Cifra de afaceri
    6,4 mil. lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    42
  • 2016

    Cifra de afaceri
    6,0 mil. lei
    Profit net
    527 mii lei
    Angajați
    43

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
0,1%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,31Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,31 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
51%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

51% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2020

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2003

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Mureș cu nr. J26/1259/2003.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre DANBORCOM SRL

Este DANBORCOM SRL activă?

Da. DANBORCOM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a DANBORCOM SRL?

Cifra de afaceri a DANBORCOM SRL în 2025 a fost de 9.216.104 lei (9,22 mil. lei), în scădere cu 15% față de 2024.

Ce profit a avut DANBORCOM SRL în 2025?

În 2025, DANBORCOM SRL a înregistrat un profit net de 5.628 lei.

Ce activitate are DANBORCOM SRL?

Activitatea principală a DANBORCOM SRL este Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1611).

Unde are sediul DANBORCOM SRL?

DANBORCOM SRL are sediul social la adresa Nr. 339, Sat Jabenița Com. Solovăstru, Jud. Mureș, 547571.

DANBORCOM SRL este plătitoare de TVA?

Da. DANBORCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

DANBORCOM SRL are datorii la ANAF?

Nu. DANBORCOM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DANBORCOM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].