Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 28,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
DAN ROLTRANS SRL (CUI 28916190) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Ștefan cel Mare, Comuna Ștefan cel Mare, județul Neamț, înființată în 2011. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 143.872 lei (-15% față de 2024) și un profit net de 40.829 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 276.777 lei |
| 2017 | 191.338 lei |
| 2018 | 240.181 lei |
| 2019 | 209.626 lei |
| 2020 | 144.437 lei |
| 2021 | 146.837 lei |
| 2022 | 213.904 lei |
| 2023 | 170.367 lei |
| 2024 | 168.536 lei |
| 2025 | 143.872 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 143.872 | 168.536 | 170.367 | 213.904 | 146.837 | 144.437 | 209.626 | 240.181 | 191.338 | 276.777 |
| Profit net | 40.829 | 44.877 | 55.886 | 24.589 | 425 | -1.575 | 3.325 | -5.491 | 33.258 | 17.244 |
| Număr mediu de angajați | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | - | 2.500 | - | - | 1.925 | 17.099 | 50.870 | 87.227 | 98.913 | 131.035 |
| Active circulante | 76.547 | 76.346 | 93.714 | 63.055 | 39.772 | 31.342 | 41.192 | 48.900 | 55.843 | 42.198 |
| Stocuri | - | - | 1.316 | 1.560 | 1.560 | 2.583 | 1.267 | 1.267 | 1.256 | 1.267 |
| Creanțe | 19.762 | 14.986 | 23.322 | 20.646 | 27.020 | 17.186 | 28.156 | 21.939 | 34.633 | 27.607 |
| Datorii | 13.073 | 11.325 | 11.606 | 18.823 | 22.054 | 29.537 | 71.583 | 118.973 | 98.853 | 133.344 |
| Capitaluri proprii | 63.474 | 67.521 | 82.108 | 44.232 | 19.643 | 18.904 | 20.479 | 17.154 | 55.903 | 39.889 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 28,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,86 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
17% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. DAN ROLTRANS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a DAN ROLTRANS SRL în 2025 a fost de 143.872 lei, în scădere cu 15% față de 2024.
În 2025, DAN ROLTRANS SRL a înregistrat un profit net de 40.829 lei.
Activitatea principală a DAN ROLTRANS SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
DAN ROLTRANS SRL are sediul social la adresa Sat Ștefan cel Mare, Comuna Ștefan cel Mare, Jud. Neamț, 617435.
Da. DAN ROLTRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. DAN ROLTRANS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].