ActivăSRL

DALCONS CONSTRUCT SRL

Str. progresului Nr. 12, Bl. A30, Sc. A, Et. PARTER, Ap. 3, Mun. Călăraşi, Jud. Călăraşi, 910088

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
35798941
Reg. Com.
J51/159/2016
Înființată
14 martie 2016
Vechime
10 ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
13,8 mil. lei
Profit net 2025
734 mii lei
Angajați 2025
51

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 14.03.2016

Rezumat

Pe scurt

DALCONS CONSTRUCT SRL (CUI 35798941) este o societate cu răspundere limitată activă din Călărași, înființată în 2016. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13,8 mil. lei (-34% față de 2024) și un profit net de 733.989 lei, cu 51 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
35798941
Nr. Reg. Com.
J51/159/2016
EUID
ROONRC.J51/159/2016
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
14 martie 2016
Vechime
10 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. progresului Nr. 12, Bl. A30, Sc. A, Et. PARTER, Ap. 3, Mun. Călăraşi, Jud. Călăraşi, 910088

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • CUPRI••• LUC•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-33,8% față de 2024

13.798.867 RON

2024: 20.842.633 RON

010 mil20 mil30 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.318.859 RONAnul 2017: 3.008.297 RONAnul 2018: 4.265.830 RONAnul 2019: 7.771.109 RONAnul 2020: 9.637.642 RONAnul 2021: 6.947.113 RONAnul 2022: 6.299.243 RONAnul 2023: 26.808.177 RONAnul 2024: 20.842.633 RONAnul 2025: 13.798.867 RON

Profit net 2025

-29,6% față de 2024

733.989 RON

2024: 1.041.934 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 4.553 RONAnul 2017: 309.814 RONAnul 2018: 311.230 RONAnul 2019: 548.394 RONAnul 2020: 2.341.121 RONAnul 2021: 469.247 RONAnul 2022: 660.610 RONAnul 2023: 1.188.225 RONAnul 2024: 1.041.934 RONAnul 2025: 733.989 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    13,8 mil. lei
    Profit net
    734 mii lei
    Angajați
    51
  • 2024

    Cifra de afaceri
    20,8 mil. lei
    Profit net
    1,0 mil. lei
    Angajați
    87
  • 2023

    Cifra de afaceri
    26,8 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    84
  • 2022

    Cifra de afaceri
    6,3 mil. lei
    Profit net
    661 mii lei
    Angajați
    94
  • 2021

    Cifra de afaceri
    6,9 mil. lei
    Profit net
    469 mii lei
    Angajați
    82
  • 2020

    Cifra de afaceri
    9,6 mil. lei
    Profit net
    2,3 mil. lei
    Angajați
    89
  • 2019

    Cifra de afaceri
    7,8 mil. lei
    Profit net
    548 mii lei
    Angajați
    56
  • 2018

    Cifra de afaceri
    4,3 mil. lei
    Profit net
    311 mii lei
    Angajați
    46
  • 2017

    Cifra de afaceri
    3,0 mil. lei
    Profit net
    310 mii lei
    Angajați
    28
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    20

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
5,3%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,88Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,88 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
38%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

38% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2020

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2016

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Călărași cu nr. J51/159/2016.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre DALCONS CONSTRUCT SRL

Este DALCONS CONSTRUCT SRL activă?

Da. DALCONS CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a DALCONS CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a DALCONS CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 13.798.867 lei (13,8 mil. lei), în scădere cu 34% față de 2024.

Ce profit a avut DALCONS CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, DALCONS CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 733.989 lei.

Ce activitate are DALCONS CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a DALCONS CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul DALCONS CONSTRUCT SRL?

DALCONS CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. progresului Nr. 12, Bl. A30, Sc. A, Et. PARTER, Ap. 3, Mun. Călărași, Jud. Călărași, 910088.

DALCONS CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. DALCONS CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

DALCONS CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. DALCONS CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DALCONS CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].