RadiatăSRL

DACVAL SRL

Cal. Republicii Nr. 9, Bl. 9, Sc. D, Et. P, Ap. 3, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600335

CAEN 8219: Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CUI
15254457
Reg. Com.
J04/211/2003
Înființată
28 februarie 2003
Vechime
23 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2023
57 mii lei
Profit net 2023
22 mii lei
Angajați 2023
1

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 24.02.2025

Rezumat

Pe scurt

DACVAL SRL (CUI 15254457) a fost o societate cu răspundere limitată din Bacău, înființată în 2003 și radiată în 2025. Activitatea principală era Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN 8219).

Ultimul bilanț, din 2023, arată o cifră de afaceri de 57.351 lei (+50% față de 2022) și un profit net de 22.481 lei, cu 1 angajat.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
15254457
Nr. Reg. Com.
J04/211/2003
EUID
ROONRC.J04/211/2003
Cod CAEN principal
8219 - Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
Data înființării
28 februarie 2003
Vechime
23 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Cal. Republicii Nr. 9, Bl. 9, Sc. D, Et. P, Ap. 3, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600335

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • SA••• (TERIN••• •• DO•••
  • SA••• •• CLAU•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2014 - 2023, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2023

+49,9% față de 2022

57.351 RON

2022: 38.270 RON

050k100k150k200k2014201520162017201820192020202120222023Anul 2014: 126.868 RONAnul 2015: 114.168 RONAnul 2016: 162.629 RONAnul 2017: 44.016 RONAnul 2018: 48.403 RONAnul 2019: 47.555 RONAnul 2020: 43.828 RONAnul 2021: 42.364 RONAnul 2022: 38.270 RONAnul 2023: 57.351 RON

Profit net 2023

+68,0% față de 2022

22.481 RON

2022: 13.379 RON

-10k010k20k30k40k2014201520162017201820192020202120222023Anul 2014: 31.403 RONAnul 2015: 1 RONAnul 2016: -2.425 RONAnul 2017: 5.413 RONAnul 2018: 9.124 RONAnul 2019: 5.694 RONAnul 2020: 19.664 RONAnul 2021: 24.045 RONAnul 2022: 13.379 RONAnul 2023: 22.481 RON

Evoluție pe ani

  • 2023

    Cifra de afaceri
    57 mii lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    38 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    42 mii lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    44 mii lei
    Profit net
    20 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    48 mii lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    48 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    44 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    163 mii lei
    Profit net
    -2 mii lei
    Angajați
    1
  • 2015

    Cifra de afaceri
    114 mii lei
    Profit net
    1 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    127 mii lei
    Profit net
    31 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2023

Marjă netăBun
39%Față de anul anterior: în creștere
20192020202120222023

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 39,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
34,61Față de anul anterior: în creștere
20192020202120222023

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 34,61 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
2,9%Față de anul anterior: în scădere
20192020202120222023

2,9% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Stare încheiată la ONRC: Dizolvare

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2024

    Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  4. 2016

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. 2014

    Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2003

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/211/2003.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre DACVAL SRL

Este DACVAL SRL activă?

Nu. DACVAL SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2025.

Care este cifra de afaceri a DACVAL SRL?

Cifra de afaceri a DACVAL SRL în 2023 a fost de 57.351 lei, în creștere cu 50% față de 2022.

Ce profit a avut DACVAL SRL în 2023?

În 2023, DACVAL SRL a înregistrat un profit net de 22.481 lei.

Câți angajați avea DACVAL SRL?

Conform bilanțului pe 2023, DACVAL SRL a avut în medie 1 angajat.

Ce activitate avea DACVAL SRL?

Activitatea principală a DACVAL SRL era Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN 8219).

Unde avea sediul DACVAL SRL?

DACVAL SRL avea sediul social la adresa Cal. Republicii Nr. 9, Bl. 9, Sc. D, Et. P, Ap. 3, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600335.

DACVAL SRL are datorii la ANAF?

Nu. DACVAL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DACVAL SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].