ActivăSRL

DACOR FOREST SRL

Str. 1 Mai Nr. 38, Loc. Petreşti Mun. Sebeş, Jud. Alba, 515850

CAEN 4941: Transporturi rutiere de mărfuri

CUI
28427029
Reg. Com.
J01/333/2011
Înființată
4 mai 2011
Vechime
15 ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2025
449 mii lei
Profit net 2025
257 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 04.05.2011

Rezumat

Pe scurt

DACOR FOREST SRL (CUI 28427029) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Petrești, județul Alba, înființată în 2011. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 448.996 lei (-60% față de 2024) și un profit net de 256.587 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
28427029
Nr. Reg. Com.
J01/333/2011
EUID
ROONRC.J01/333/2011
Cod CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
4 mai 2011
Vechime
15 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. 1 Mai Nr. 38, Loc. Petreşti Mun. Sebeş, Jud. Alba, 515850

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • DA••• I•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-60,1% față de 2024

448.996 RON

2024: 1.125.320 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.335.361 RONAnul 2017: 1.291.238 RONAnul 2018: 1.896.707 RONAnul 2019: 1.753.208 RONAnul 2020: 1.590.092 RONAnul 2021: 1.117.907 RONAnul 2022: 1.115.729 RONAnul 2023: 1.223.159 RONAnul 2024: 1.125.320 RONAnul 2025: 448.996 RON

Profit net 2025

-40,9% față de 2024

256.587 RON

2024: 433.974 RON

-1 mil-500k0500k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -620.117 RONAnul 2017: 292.124 RONAnul 2018: 547.094 RONAnul 2019: 98.709 RONAnul 2020: 807.311 RONAnul 2021: 560.487 RONAnul 2022: 440.936 RONAnul 2023: 475.340 RONAnul 2024: 433.974 RONAnul 2025: 256.587 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    449 mii lei
    Profit net
    257 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    434 mii lei
    Angajați
    7
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    475 mii lei
    Angajați
    9
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    441 mii lei
    Angajați
    9
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    560 mii lei
    Angajați
    7
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    807 mii lei
    Angajați
    9
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    99 mii lei
    Angajați
    10
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    547 mii lei
    Angajați
    4
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    292 mii lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    -620 mii lei
    Angajați
    6

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
57%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 57,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,72Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,72 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
30%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

30% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2020

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2018

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2011

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Alba cu nr. J1/333/2011.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre DACOR FOREST SRL

Este DACOR FOREST SRL activă?

Da. DACOR FOREST SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a DACOR FOREST SRL?

Cifra de afaceri a DACOR FOREST SRL în 2025 a fost de 448.996 lei, în scădere cu 60% față de 2024.

Ce profit a avut DACOR FOREST SRL în 2025?

În 2025, DACOR FOREST SRL a înregistrat un profit net de 256.587 lei.

Ce activitate are DACOR FOREST SRL?

Activitatea principală a DACOR FOREST SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde are sediul DACOR FOREST SRL?

DACOR FOREST SRL are sediul social la adresa Str. 1 Mai Nr. 38, Loc. Petrești Mun. Sebeș, Jud. Alba, 515850.

DACOR FOREST SRL este plătitoare de TVA?

Da. DACOR FOREST SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

DACOR FOREST SRL are datorii la ANAF?

Nu. DACOR FOREST SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DACOR FOREST SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].