SuspendatăSRL

DACON SRL

Str. Olteniei Nr. 5, Ap. 11, Mun. Baia Mare, Jud. Maramureş, 430214

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
14934005
Reg. Com.
J24/556/2002
Înființată
9 octombrie 2002
Vechime
24 de ani
Profit net 2021
-3 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • întrerupere temporară de activitate
  • perioadă de suspendare activitate expirată

Ultimul status ANAF: SUSPENDARE ACTIVITATE din data 01.01.2023

Rezumat

Pe scurt

DACON SRL (CUI 14934005) este o societate cu răspundere limitată din Baia Mare, județul Maramureș, înființată în 2002. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120). Activitatea firmei este suspendată.

În 2021 nu a raportat cifră de afaceri, dar a înregistrat o pierdere netă de 2.516 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
14934005
Nr. Reg. Com.
J24/556/2002
EUID
ROONRC.J24/556/2002
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
9 octombrie 2002
Vechime
24 de ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Olteniei Nr. 5, Ap. 11, Mun. Baia Mare, Jud. Maramureş, 430214

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • AC••• GHEOR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2012 - 2021, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2021

-

2020: 134.783 RON

0100k200k300k2012201320142015201620172018201920202021Anul 2012: 240.047 RONAnul 2013: 189.154 RONAnul 2014: 175.461 RONAnul 2015: 132.847 RONAnul 2016: 219.980 RONAnul 2017: 81.530 RONAnul 2018: 85.204 RONAnul 2019: 141.228 RONAnul 2020: 134.783 RONAnul 2021: 0 RON

Profit net 2021

-102,6% față de 2020

-2.516 RON

2020: 95.169 RON

-100k-50k050k100k2012201320142015201620172018201920202021Anul 2012: -69.065 RONAnul 2013: 12.083 RONAnul 2014: 773 RONAnul 2015: 7 RONAnul 2016: 60.665 RONAnul 2017: 40.866 RONAnul 2018: 2.933 RONAnul 2019: 22.804 RONAnul 2020: 95.169 RONAnul 2021: -2.516 RON

Evoluție pe ani

  • 2021

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    -3 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    135 mii lei
    Profit net
    95 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    141 mii lei
    Profit net
    23 mii lei
    Angajați
    3
  • 2018

    Cifra de afaceri
    85 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    82 mii lei
    Profit net
    41 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    220 mii lei
    Profit net
    61 mii lei
    Angajați
    7
  • 2015

    Cifra de afaceri
    133 mii lei
    Profit net
    7 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    175 mii lei
    Profit net
    773 lei
    Angajați
    8
  • 2013

    Cifra de afaceri
    189 mii lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    9
  • 2012

    Cifra de afaceri
    240 mii lei
    Profit net
    -69 mii lei
    Angajați
    12

Analiză

Indicatori financiari 2021

Marjă netăIndisponibil
—
2017201820192020

Nu se poate calcula: firma nu a raportat cifră de afaceri în acest an.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,80Față de anul anterior: în scădere
20172018201920202021

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,80 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
56%Față de anul anterior: în creștere
20172018201920202021

56% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  2. Stare nouă la ONRC: Întrerupere temporară de activitate

  3. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  4. 2020

    Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2015

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  6. 2011

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

Vezi toată cronologia (2 evenimente în plus, 2002 - 2002)
  1. 2002

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  2. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Maramureș cu nr. J24/556/2002.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre DACON SRL

Este DACON SRL activă?

Nu. Activitatea DACON SRL este suspendată.

Ce profit a avut DACON SRL în 2021?

În 2021, DACON SRL a înregistrat o pierdere netă de 2.516 lei.

Ce activitate are DACON SRL?

Activitatea principală a DACON SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul DACON SRL?

DACON SRL are sediul social la adresa Str. Olteniei Nr. 5, Ap. 11, Mun. Baia Mare, Jud. Maramureș, 430214.

DACON SRL este plătitoare de TVA?

Nu. DACON SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

DACON SRL are datorii la ANAF?

Nu. DACON SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DACON SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].