ActivăSRL

DAC INSTAL S.R.L.

Şos. Alexandriei Nr. 213, Orş. Bragadiru, Jud. Ilfov, 77025

CAEN 2223: Fabricarea de uși și ferestre din material plastic

CUI
23543880
Reg. Com.
J23/884/2008
Înființată
19 martie 2008
Vechime
18 ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2017
145 mii lei
Profit net 2017
-16 mii lei
Angajați 2017
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 19.03.2008

Rezumat

Pe scurt

DAC INSTAL S.R.L. (CUI 23543880) este o societate cu răspundere limitată activă din Bragadiru, județul Ilfov, înființată în 2008. Activitatea principală este Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).

În 2017 a raportat o cifră de afaceri de 145.204 lei (-22% față de 2016) și o pierdere netă de 15.665 lei, cu 2 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
23543880
Nr. Reg. Com.
J23/884/2008
EUID
ROONRC.J23/884/2008
Cod CAEN principal
2223 - Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
Data înființării
19 martie 2008
Vechime
18 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Şos. Alexandriei Nr. 213, Orş. Bragadiru, Jud. Ilfov, 77025

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • D••• FLO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2017, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2017

-22,3% față de 2016

145.204 RON

2016: 186.826 RON

0200k400k600k2008200920102011201220132014201520162017Anul 2008: 71.530 RONAnul 2009: 289.127 RONAnul 2010: 561.838 RONAnul 2011: 514.294 RONAnul 2012: 595.480 RONAnul 2013: 429.475 RONAnul 2014: 453.251 RONAnul 2015: 414.336 RONAnul 2016: 186.826 RONAnul 2017: 145.204 RON

Profit net 2017

+39,9% față de 2016

-15.665 RON

2016: -26.061 RON

-40k-20k020k40k2008200920102011201220132014201520162017Anul 2008: 6.259 RONAnul 2009: 15.959 RONAnul 2010: 28.670 RONAnul 2011: 4.654 RONAnul 2012: 12.368 RONAnul 2013: 590 RONAnul 2014: 4.483 RONAnul 2015: 2 RONAnul 2016: -26.061 RONAnul 2017: -15.665 RON

Evoluție pe ani

  • 2017

    Cifra de afaceri
    145 mii lei
    Profit net
    -16 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    187 mii lei
    Profit net
    -26 mii lei
    Angajați
    2
  • 2015

    Cifra de afaceri
    414 mii lei
    Profit net
    2 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    453 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    2
  • 2013

    Cifra de afaceri
    429 mii lei
    Profit net
    590 lei
    Angajați
    2
  • 2012

    Cifra de afaceri
    595 mii lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    2
  • 2011

    Cifra de afaceri
    514 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    2
  • 2010

    Cifra de afaceri
    562 mii lei
    Profit net
    29 mii lei
    Angajați
    2
  • 2009

    Cifra de afaceri
    289 mii lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    2
  • 2008

    Cifra de afaceri
    72 mii lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2017

Marjă netăSlab
-11%Față de anul anterior: în creștere
20132014201520162017

Firma a pierdut 10,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,07Față de anul anterior: stabil
20132014201520162017

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,07 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
93%Față de anul anterior: în creștere
20132014201520162017

93% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2020

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  2. 2019

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. 2012

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 2010

    Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2008

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Ilfov cu nr. J23/884/2008, sub denumirea DAC INSTAL SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre DAC INSTAL S.R.L.

Este DAC INSTAL S.R.L. activă?

Da. DAC INSTAL S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a DAC INSTAL S.R.L.?

Cifra de afaceri a DAC INSTAL S.R.L. în 2017 a fost de 145.204 lei, în scădere cu 22% față de 2016.

Ce profit a avut DAC INSTAL S.R.L. în 2017?

În 2017, DAC INSTAL S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 15.665 lei.

Ce activitate are DAC INSTAL S.R.L.?

Activitatea principală a DAC INSTAL S.R.L. este Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).

Unde are sediul DAC INSTAL S.R.L.?

DAC INSTAL S.R.L. are sediul social la adresa Șos. Alexandriei Nr. 213, Orș. Bragadiru, Jud. Ilfov, 77025.

DAC INSTAL S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. DAC INSTAL S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

DAC INSTAL S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. DAC INSTAL S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DAC INSTAL S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].