ActivăSRL

D - CONTEXT STUDIO SRL

Str. Retezat Nr. 6, Ap. 1, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300588

CAEN 7111: Activități de arhitectură

CUI
18734492
Reg. Com.
J35/1778/2006
Înființată
5 iunie 2006
Vechime
20 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
797 mii lei
Profit net 2025
13 mii lei
Angajați 2025
3

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 05.06.2006

Rezumat

Pe scurt

D - CONTEXT STUDIO SRL (CUI 18734492) este o societate cu răspundere limitată activă din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2006. Activitatea principală este Activități de arhitectură (CAEN 7111).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 796.848 lei (+11% față de 2024) și un profit net de 12.798 lei, cu 3 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
18734492
Nr. Reg. Com.
J35/1778/2006
EUID
ROONRC.J35/1778/2006
Cod CAEN principal
7111 - Activități de arhitectură
Data înființării
5 iunie 2006
Vechime
20 de ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Retezat Nr. 6, Ap. 1, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300588

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • DRĂ••• DRAGO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+11,1% față de 2024

796.848 RON

2024: 717.216 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 292.900 RONAnul 2017: 338.840 RONAnul 2018: 322.912 RONAnul 2019: 598.725 RONAnul 2020: 802.819 RONAnul 2021: 572.020 RONAnul 2022: 432.184 RONAnul 2023: 522.244 RONAnul 2024: 717.216 RONAnul 2025: 796.848 RON

Profit net 2025

-85,6% față de 2024

12.798 RON

2024: 88.829 RON

-100k0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 863 RONAnul 2017: 23.705 RONAnul 2018: 60.780 RONAnul 2019: 206.402 RONAnul 2020: 183.450 RONAnul 2021: 109.303 RONAnul 2022: -19.471 RONAnul 2023: -80.836 RONAnul 2024: 88.829 RONAnul 2025: 12.798 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    797 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    3
  • 2024

    Cifra de afaceri
    717 mii lei
    Profit net
    89 mii lei
    Angajați
    3
  • 2023

    Cifra de afaceri
    522 mii lei
    Profit net
    -81 mii lei
    Angajați
    4
  • 2022

    Cifra de afaceri
    432 mii lei
    Profit net
    -19 mii lei
    Angajați
    5
  • 2021

    Cifra de afaceri
    572 mii lei
    Profit net
    109 mii lei
    Angajați
    3
  • 2020

    Cifra de afaceri
    803 mii lei
    Profit net
    183 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    599 mii lei
    Profit net
    206 mii lei
    Angajați
    5
  • 2018

    Cifra de afaceri
    323 mii lei
    Profit net
    61 mii lei
    Angajați
    4
  • 2017

    Cifra de afaceri
    339 mii lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    293 mii lei
    Profit net
    863 lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
1,6%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,6 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,20Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,20 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
50%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

50% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2020

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2019

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2006

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/1778/2006.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre D - CONTEXT STUDIO SRL

Este D - CONTEXT STUDIO SRL activă?

Da. D - CONTEXT STUDIO SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a D - CONTEXT STUDIO SRL?

Cifra de afaceri a D - CONTEXT STUDIO SRL în 2025 a fost de 796.848 lei, în creștere cu 11% față de 2024.

Ce profit a avut D - CONTEXT STUDIO SRL în 2025?

În 2025, D - CONTEXT STUDIO SRL a înregistrat un profit net de 12.798 lei.

Ce activitate are D - CONTEXT STUDIO SRL?

Activitatea principală a D - CONTEXT STUDIO SRL este Activități de arhitectură (CAEN 7111).

Unde are sediul D - CONTEXT STUDIO SRL?

D - CONTEXT STUDIO SRL are sediul social la adresa Str. Retezat Nr. 6, Ap. 1, Mun. Timișoara, Jud. Timiș, 300588.

D - CONTEXT STUDIO SRL este plătitoare de TVA?

Da. D - CONTEXT STUDIO SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

D - CONTEXT STUDIO SRL are datorii la ANAF?

Nu. D - CONTEXT STUDIO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre D - CONTEXT STUDIO SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].