RadiatăSRL

CYGNUS AIM SRL

Str. Emil Racoviţă Nr. 20, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400165

CAEN 5510: Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CUI
33828388
Reg. Com.
J12/3323/2014
Înființată
21 noiembrie 2014
Vechime
11 ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2022
100 mii lei
Profit net 2022
-42 mii lei
Angajați 2022
1

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 15.12.2023

Rezumat

Pe scurt

CYGNUS AIM SRL (CUI 33828388) a fost o societate cu răspundere limitată din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2014 și radiată în 2023. Activitatea principală era Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510).

Ultimul bilanț, din 2022, arată o cifră de afaceri de 99.772 lei (+51% față de 2021) și o pierdere netă de 42.041 lei, cu 1 angajat.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
33828388
Nr. Reg. Com.
J12/3323/2014
EUID
ROONRC.J12/3323/2014
Cod CAEN principal
5510 - Hoteluri și alte facilități de cazare similare
Data înființării
21 noiembrie 2014
Vechime
11 ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Emil Racoviţă Nr. 20, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400165

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (0)
-

Bilanțuri

Rezultate financiare

2014 - 2022, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2022

+50,9% față de 2021

99.772 RON

2021: 66.106 RON

050k100k150k200k201420152016201720182019202020212022Anul 2014: 14.414 RONAnul 2015: 125.101 RONAnul 2016: 158.144 RONAnul 2017: 137.528 RONAnul 2018: 114.709 RONAnul 2019: 124.466 RONAnul 2020: 52.136 RONAnul 2021: 66.106 RONAnul 2022: 99.772 RON

Profit net 2022

-389,8% față de 2021

-42.041 RON

2021: 14.506 RON

-60k-40k-20k020k201420152016201720182019202020212022Anul 2014: 2.374 RONAnul 2015: 1 RONAnul 2016: 5.595 RONAnul 2017: -10.755 RONAnul 2018: -11.156 RONAnul 2019: 12.176 RONAnul 2020: -18.140 RONAnul 2021: 14.506 RONAnul 2022: -42.041 RON

Evoluție pe ani

  • 2022

    Cifra de afaceri
    100 mii lei
    Profit net
    -42 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    66 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    52 mii lei
    Profit net
    -18 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    124 mii lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    115 mii lei
    Profit net
    -11 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    138 mii lei
    Profit net
    -11 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    158 mii lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    1
  • 2015

    Cifra de afaceri
    125 mii lei
    Profit net
    1 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    14 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2022

Marjă netăSlab
-42%Față de anul anterior: în scădere
20182019202020212022

Firma a pierdut 42,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,23Față de anul anterior: în scădere
20182019202020212022

Activele circulante acoperă doar 23% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
436%Față de anul anterior: în creștere
20182019202020212022

436% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  2. 2023

    Radierea din Registrul Comerțului

  3. Stări noi la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  5. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2016

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2014 - 2014)
  1. 2014

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/3323/2014.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CYGNUS AIM SRL

Este CYGNUS AIM SRL activă?

Nu. CYGNUS AIM SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2023.

Care este cifra de afaceri a CYGNUS AIM SRL?

Cifra de afaceri a CYGNUS AIM SRL în 2022 a fost de 99.772 lei, în creștere cu 51% față de 2021.

Ce profit a avut CYGNUS AIM SRL în 2022?

În 2022, CYGNUS AIM SRL a înregistrat o pierdere netă de 42.041 lei.

Câți angajați avea CYGNUS AIM SRL?

Conform bilanțului pe 2022, CYGNUS AIM SRL a avut în medie 1 angajat (față de 1 angajat în 2021).

Ce activitate avea CYGNUS AIM SRL?

Activitatea principală a CYGNUS AIM SRL era Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510).

Unde avea sediul CYGNUS AIM SRL?

CYGNUS AIM SRL avea sediul social la adresa Str. Emil Racoviță Nr. 20, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400165.

CYGNUS AIM SRL are datorii la ANAF?

Nu. CYGNUS AIM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CYGNUS AIM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].