DizolvareSRL

CUBE CONSTRUCT S.R.L.

MORĂRENI Nr. 16, Sat Morăreni Com. Ruşii-Munţi, Jud. Mureş, 547507

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
49107388
Reg. Com.
J26/1713/2023
Înființată
13 noiembrie 2023
Vechime
2 ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2025
325 mii lei
Profit net 2025
78 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • dizolvare

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 13.11.2023

Rezumat

Pe scurt

CUBE CONSTRUCT S.R.L. (CUI 49107388) este o societate cu răspundere limitată din satul Morăreni, comuna Rușii-Munți, județul Mureș, înființată în 2023. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120). Firma este în curs de dizolvare.

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 324.543 lei (-60% față de 2024) și un profit net de 77.594 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
49107388
Nr. Reg. Com.
J26/1713/2023
EUID
ROONRC.J26/1713/2023
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
13 noiembrie 2023
Vechime
2 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
MORĂRENI Nr. 16, Sat Morăreni Com. Ruşii-Munţi, Jud. Mureş, 547507

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ȘER••• VAS••• IUL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2023 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-59,9% față de 2024

324.543 RON

2024: 809.957 RON

0250k500k750k1 mil202320242025Anul 2023: 0 RONAnul 2024: 809.957 RONAnul 2025: 324.543 RON

Profit net 2025

-50,1% față de 2024

77.594 RON

2024: 155.371 RON

-50k050k100k150k200k202320242025Anul 2023: -21.529 RONAnul 2024: 155.371 RONAnul 2025: 77.594 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    325 mii lei
    Profit net
    78 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    810 mii lei
    Profit net
    155 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    -22 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
24%Față de anul anterior: în creștere
20242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 23,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,70Față de anul anterior: în scădere
202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,70 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
36%Față de anul anterior: în creștere
202320242025

36% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  3. 2024

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2023

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Mureș cu nr. J26/1713/2023.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CUBE CONSTRUCT S.R.L.

Este CUBE CONSTRUCT S.R.L. activă?

Nu. CUBE CONSTRUCT S.R.L. este în curs de dizolvare.

Care este cifra de afaceri a CUBE CONSTRUCT S.R.L.?

Cifra de afaceri a CUBE CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 324.543 lei, în scădere cu 60% față de 2024.

Ce profit a avut CUBE CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

În 2025, CUBE CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 77.594 lei.

Ce activitate are CUBE CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a CUBE CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul CUBE CONSTRUCT S.R.L.?

CUBE CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa MORĂRENI Nr. 16, Sat Morăreni Com. Rușii-Munți, Jud. Mureș, 547507.

CUBE CONSTRUCT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. CUBE CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

CUBE CONSTRUCT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. CUBE CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CUBE CONSTRUCT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].