ActivăSRL

CSABENY S.R.L.

Sat Pănet Com. Pănet, Jud. Mureş, 547450

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
18759403
Reg. Com.
J26/967/2006
Înființată
12 iunie 2006
Vechime
20 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
832 mii lei
Profit net 2025
-11 mii lei
Angajați 2025
3

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 12.06.2006

Rezumat

Pe scurt

CSABENY S.R.L. (CUI 18759403) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Pănet, județul Mureș, înființată în 2006. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 831.755 lei (+9% față de 2024) și o pierdere netă de 10.559 lei, cu 3 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
18759403
Nr. Reg. Com.
J26/967/2006
EUID
ROONRC.J26/967/2006
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
12 iunie 2006
Vechime
20 de ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Sat Pănet Com. Pănet, Jud. Mureş, 547450

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • BU••• BARÁB••• EN•••
  • BU••• CS••• BARAB•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+9,0% față de 2024

831.755 RON

2024: 762.918 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 298.650 RONAnul 2017: 390.149 RONAnul 2018: 428.554 RONAnul 2019: 484.657 RONAnul 2020: 583.671 RONAnul 2021: 587.426 RONAnul 2022: 682.924 RONAnul 2023: 747.560 RONAnul 2024: 762.918 RONAnul 2025: 831.755 RON

Profit net 2025

-167,7% față de 2024

-10.559 RON

2024: -3.944 RON

-20k020k40k60k80k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -15.849 RONAnul 2017: -14.555 RONAnul 2018: -4.130 RONAnul 2019: 47.368 RONAnul 2020: 61.299 RONAnul 2021: 24.165 RONAnul 2022: 25.920 RONAnul 2023: 24.761 RONAnul 2024: -3.944 RONAnul 2025: -10.559 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    832 mii lei
    Profit net
    -11 mii lei
    Angajați
    3
  • 2024

    Cifra de afaceri
    763 mii lei
    Profit net
    -4 mii lei
    Angajați
    3
  • 2023

    Cifra de afaceri
    748 mii lei
    Profit net
    25 mii lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    683 mii lei
    Profit net
    26 mii lei
    Angajați
    3
  • 2021

    Cifra de afaceri
    587 mii lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    3
  • 2020

    Cifra de afaceri
    584 mii lei
    Profit net
    61 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    485 mii lei
    Profit net
    47 mii lei
    Angajați
    3
  • 2018

    Cifra de afaceri
    429 mii lei
    Profit net
    -4 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    390 mii lei
    Profit net
    -15 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    299 mii lei
    Profit net
    -16 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-1,3%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 1,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,14Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,14 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
43%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

43% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2020

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2007

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2006

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Mureș cu nr. J26/967/2006, sub denumirea CSABENY SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CSABENY S.R.L.

Este CSABENY S.R.L. activă?

Da. CSABENY S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CSABENY S.R.L.?

Cifra de afaceri a CSABENY S.R.L. în 2025 a fost de 831.755 lei, în creștere cu 9% față de 2024.

Ce profit a avut CSABENY S.R.L. în 2025?

În 2025, CSABENY S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 10.559 lei.

Ce activitate are CSABENY S.R.L.?

Activitatea principală a CSABENY S.R.L. este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul CSABENY S.R.L.?

CSABENY S.R.L. are sediul social la adresa Sat Pănet Com. Pănet, Jud. Mureș, 547450.

CSABENY S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. CSABENY S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

CSABENY S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. CSABENY S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CSABENY S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].