CROODS CONSTRUCT SRL Funcțiune SRL

Înființată 05.11.2014
GRIGORE IONESCU Nr. 63, Bl. T73, Sc. B, Et. 4, Ap. 42, CAM.1, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti 4791, Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Prezentare

Pe scurt

CROODS CONSTRUCT SRL (CUI 33771699) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2014. Activitatea principală este Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791).

În 2021 a raportat o cifră de afaceri de 4,06 mil. lei (+34% față de 2020) și un profit net de 1,06 mil. lei, cu 25 de angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Cifra de afaceri 2021
4,1 millei
+33,9%, față de 2020
Profit net 2021
1,1 millei
+372,9%, față de 2020
Angajați 2021
25
+400,0%, față de 2020
Marjă netă
26,1%
Capital social
200lei
Vechime
11ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2015-2021
Cifra de afaceri
AnValoare
2015374.315 lei
20162.985.204 lei
20171.197.431 lei
20182.322.290 lei
20195.764.634 lei
20203.033.998 lei
20214.061.467 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2021202020192018201720162015
Cifra de afaceri4.061.4673.033.9985.764.6342.322.2901.197.4312.985.204374.315
Profit net1.061.480-389.013-58.245-96.4867.739-139.9431
Număr mediu de angajați25574911-
Active imobilizate43.8150-2.990----
Active circulante667.1923.597.2663.560.0101.593.794421.555188.035151.132
Stocuri451.460601601-2.509-2.509-2.509-
Creanțe208.6543.391.8523.406.6051.477.150395.70817.40018.844
Datorii390.6394.557.6074.436.8492.009.196771.203346.522337.844
Capitaluri proprii320.368-741.112-352.101-415.402-349.648-158.487-186.712
Ultimul bilanț: 2021. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2021

Marjă netă

Bun
26% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 26,1 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
1,71 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,71 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
55% Față de anul anterior: în scădere

55% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Figurează suma, cu cont gratuit
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului FuncțiuneSediu expirat
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 05.11.2014

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
33771699
Nr. Reg. Com.
J40/12878/2014
EUID
ROONRC.J40/12878/2014
Cod CAEN principal
4791, Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Data înființării
5 noiembrie 2014
Vechime
11 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2021)
Adresă sediu
GRIGORE IONESCU Nr. 63, Bl. T73, Sc. B, Et. 4, Ap. 42, CAM.1, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. Grigore Ionescu Nr. 63, CAM.1, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0744••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • BUZOI••• IO•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. Figurează în lista ANAF a debitorilor ANAF
2023
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2021
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2019
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2017
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2014
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/12878/2014. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (2 schimbări) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre CROODS CONSTRUCT SRL

Este CROODS CONSTRUCT SRL activă?

Da. CROODS CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CROODS CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a CROODS CONSTRUCT SRL în 2021 a fost de 4.061.467 lei (4,06 mil. lei), în creștere cu 34% față de 2020.

Ce profit a avut CROODS CONSTRUCT SRL în 2021?

În 2021, CROODS CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 1,06 mil. lei (1.061.480 lei).

Ce activitate are CROODS CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a CROODS CONSTRUCT SRL este Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791).

Unde are sediul CROODS CONSTRUCT SRL?

CROODS CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa GRIGORE IONESCU Nr. 63, Bl. T73, Sc. B, Et. 4, Ap. 42, CAM.1, București Sectorul 2, Jud. București.

CROODS CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Nu. CROODS CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

CROODS CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Da. CROODS CONSTRUCT SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CROODS CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].