Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
CRISTAL SRL (CUI 951839) este o societate cu răspundere limitată activă din Bacău, înființată în 1992. Activitatea principală este Alte activități de protecție n.c.a. (CAEN 8009).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 20,6 mil. lei (+23% față de 2024) și un profit net de 1,07 mil. lei, cu 17 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 184.348 lei |
| 2017 | 1.507.368 lei |
| 2018 | 4.611.359 lei |
| 2019 | 7.891.601 lei |
| 2020 | 10.707.292 lei |
| 2021 | 11.854.672 lei |
| 2022 | 13.160.215 lei |
| 2023 | 13.391.981 lei |
| 2024 | 16.680.389 lei |
| 2025 | 20.587.912 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 20.587.912 | 16.680.389 | 13.391.981 | 13.160.215 | 11.854.672 | 10.707.292 | 7.891.601 | 4.611.359 | 1.507.368 | 184.348 |
| Profit net | 1.073.430 | 1.138.201 | 1.095.254 | 805.962 | 949.027 | 544.682 | 693.561 | 984.591 | 371.749 | 11.596 |
| Număr mediu de angajați | 17 | 14 | 13 | 13 | 10 | 8 | 9 | 4 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1.459.809 | 1.816.515 | 2.258.331 | 1.650.045 | 757.548 | 506.800 | 353.486 | 87.776 | 286 | 354 |
| Active circulante | 5.238.261 | 5.094.975 | 4.090.184 | 4.488.323 | 4.382.974 | 3.065.923 | 2.793.238 | 2.003.973 | 828.812 | 310.994 |
| Stocuri | 3.474.328 | 4.093.484 | 2.889.512 | 3.271.807 | 2.559.514 | 1.956.516 | 1.301.093 | 917.316 | 409.479 | 138.612 |
| Creanțe | 1.515.895 | 803.248 | 869.081 | 1.052.096 | 1.534.354 | 968.207 | 995.155 | 699.156 | 297.110 | 72.270 |
| Datorii | 5.427.156 | 4.552.639 | 3.319.059 | 3.197.603 | 2.304.111 | 2.085.881 | 1.477.838 | 836.069 | 422.760 | 276.759 |
| Capitaluri proprii | 1.135.800 | 2.185.333 | 2.554.742 | 2.325.047 | 1.939.554 | 1.486.842 | 1.668.886 | 1.255.680 | 406.338 | 34.589 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 97% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
81% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. CRISTAL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a CRISTAL SRL în 2025 a fost de 20.587.912 lei (20,6 mil. lei), în creștere cu 23% față de 2024.
În 2025, CRISTAL SRL a înregistrat un profit net de 1,07 mil. lei (1.073.430 lei).
Activitatea principală a CRISTAL SRL este Alte activități de protecție n.c.a. (CAEN 8009).
CRISTAL SRL are sediul social la adresa LETEA Nr. 2, Sc. D, Ap. 1, Municipiul Bacău, Jud. Bacău, 600078.
Da. CRISTAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. CRISTAL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].