Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 14,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
CRAIUL MUNTILOR SRL (CUI 15517391) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Stupărei, Comuna Mihăești, județul Vâlcea, înființată în 2003. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN 4673).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,88 mil. lei (+93% față de 2024) și un profit net de 727.292 lei, cu 4 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 5.427.614 lei |
| 2017 | 4.440.497 lei |
| 2018 | 5.834.805 lei |
| 2019 | 4.897.539 lei |
| 2020 | 4.092.317 lei |
| 2021 | 5.248.416 lei |
| 2022 | 7.962.291 lei |
| 2023 | 4.698.462 lei |
| 2024 | 2.526.918 lei |
| 2025 | 4.877.693 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 4.877.693 | 2.526.918 | 4.698.462 | 7.962.291 | 5.248.416 | 4.092.317 | 4.897.539 | 5.834.805 | 4.440.497 | 5.427.614 |
| Profit net | 727.292 | 219.439 | 229.200 | 1.202.955 | 783.776 | 546.685 | 779.889 | 531.922 | 632.924 | 1.106.744 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 8 | 9 | 11 | 10 | 11 | 9 | 8 | 9 |
| Active imobilizate | 1.569.635 | 1.351.732 | 1.518.401 | 1.778.620 | 1.628.024 | 1.788.447 | 1.534.356 | 1.062.374 | 1.045.651 | 837.156 |
| Active circulante | 3.964.575 | 4.216.736 | 3.825.126 | 3.876.067 | 3.282.816 | 2.775.688 | 2.682.669 | 2.668.503 | 2.409.429 | 2.620.550 |
| Stocuri | 3.579.645 | 3.782.632 | 3.385.659 | 2.484.736 | 2.769.579 | 2.247.548 | 1.957.862 | 1.563.095 | 1.687.040 | 1.007.344 |
| Creanțe | 311.972 | 394.879 | 222.972 | 658.350 | 482.600 | 522.606 | 675.134 | 619.735 | 663.631 | 1.259.622 |
| Datorii | 4.556.397 | 5.098.948 | 5.066.806 | 4.429.738 | 4.098.846 | 3.990.917 | 3.420.492 | 3.184.233 | 2.808.414 | 2.343.964 |
| Capitaluri proprii | 977.813 | 469.520 | 276.721 | 1.224.949 | 811.994 | 573.218 | 796.533 | 546.644 | 646.666 | 1.113.742 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 14,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 87% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
82% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. CRAIUL MUNTILOR SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a CRAIUL MUNTILOR SRL în 2025 a fost de 4.877.693 lei (4,88 mil. lei), în creștere cu 93% față de 2024.
În 2025, CRAIUL MUNTILOR SRL a înregistrat un profit net de 727.292 lei.
Activitatea principală a CRAIUL MUNTILOR SRL este Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN 4673).
CRAIUL MUNTILOR SRL are sediul social la adresa STUPĂREI Nr. 82, Sat Stupărei, Comuna Mihăești, Jud. Vâlcea, 247388.
Da. CRAIUL MUNTILOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. CRAIUL MUNTILOR SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].