ActivăSRL

COUNTNET SRL

Str. Nicolae Bălcescu Nr. 4, Bl. 1, Sc. A, Et. 1, Ap. 5, Orş. Balş, Jud. Olt, 235100

CAEN 6920: Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

CUI
17624378
Reg. Com.
J2005000445284
Înființată
26 mai 2005
Vechime
21 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
178 mii lei
Profit net 2025
47 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: RELUARE ACTIVITATE din data 17.01.2012

Rezumat

Pe scurt

COUNTNET SRL (CUI 17624378) este o societate cu răspundere limitată activă din Balș, județul Olt, înființată în 2005. Activitatea principală este Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 177.550 lei (-0,9% față de 2024) și un profit net de 46.710 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
17624378
Nr. Reg. Com.
J2005000445284
EUID
ROONRC.J2005000445284
Cod CAEN principal
6920 - Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Data înființării
26 mai 2005
Vechime
21 de ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Nicolae Bălcescu Nr. 4, Bl. 1, Sc. A, Et. 1, Ap. 5, Orş. Balş, Jud. Olt, 235100

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • PE••• •• IR••• EL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-0,9% față de 2024

177.550 RON

2024: 179.100 RON

050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 32.850 RONAnul 2017: 41.620 RONAnul 2018: 63.500 RONAnul 2019: 63.640 RONAnul 2020: 74.600 RONAnul 2021: 84.870 RONAnul 2022: 96.920 RONAnul 2023: 138.160 RONAnul 2024: 179.100 RONAnul 2025: 177.550 RON

Profit net 2025

-35,9% față de 2024

46.710 RON

2024: 72.922 RON

020k40k60k80k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 10.217 RONAnul 2017: 17.115 RONAnul 2018: 31.886 RONAnul 2019: 33.112 RONAnul 2020: 52.077 RONAnul 2021: 27.771 RONAnul 2022: 38.793 RONAnul 2023: 30.698 RONAnul 2024: 72.922 RONAnul 2025: 46.710 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    178 mii lei
    Profit net
    47 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    179 mii lei
    Profit net
    73 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    138 mii lei
    Profit net
    31 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    97 mii lei
    Profit net
    39 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    85 mii lei
    Profit net
    28 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    75 mii lei
    Profit net
    52 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    64 mii lei
    Profit net
    33 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    64 mii lei
    Profit net
    32 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    42 mii lei
    Profit net
    17 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    33 mii lei
    Profit net
    10 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
26%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 26,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,24Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,24 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
69%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

69% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2012

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 2005

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Olt cu nr. J28/445/2005.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre COUNTNET SRL

Este COUNTNET SRL activă?

Da. COUNTNET SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a COUNTNET SRL?

Cifra de afaceri a COUNTNET SRL în 2025 a fost de 177.550 lei, în scădere cu 0,9% față de 2024.

Ce profit a avut COUNTNET SRL în 2025?

În 2025, COUNTNET SRL a înregistrat un profit net de 46.710 lei.

Ce activitate are COUNTNET SRL?

Activitatea principală a COUNTNET SRL este Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

Unde are sediul COUNTNET SRL?

COUNTNET SRL are sediul social la adresa Str. Nicolae Bălcescu Nr. 4, Bl. 1, Sc. A, Et. 1, Ap. 5, Orș. Balș, Jud. Olt, 235100.

COUNTNET SRL este plătitoare de TVA?

Nu. COUNTNET SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

COUNTNET SRL are datorii la ANAF?

Nu. COUNTNET SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre COUNTNET SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].