ActivăSNC

COSTEA-NICO SOCIETATE IN NUME COLECTIV

Sat Vânători Com. Vânători, Jud. Galaţi, 807325

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
4651150
Reg. Com.
J17/2281/1993
Înființată
10 septembrie 1993
Vechime
33 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
174 mii lei
Profit net 2025
-16 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 10.09.1993

Rezumat

Pe scurt

COSTEA-NICO SOCIETATE IN NUME COLECTIV (CUI 4651150) este o societate în nume colectiv activă din comuna Vânători, județul Galați, înființată în 1993. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 174.241 lei (+14% față de 2024) și o pierdere netă de 15.906 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
4651150
Nr. Reg. Com.
J17/2281/1993
EUID
ROONRC.J17/2281/1993
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
10 septembrie 1993
Vechime
33 de ani, 1 lună
Formă juridică
SNC
Adresă sediu
Sat Vânători Com. Vânători, Jud. Galaţi, 807325

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • COS••• PETR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+13,5% față de 2024

174.241 RON

2024: 153.456 RON

050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 75.297 RONAnul 2017: 64.064 RONAnul 2018: 81.567 RONAnul 2019: 107.117 RONAnul 2020: 75.215 RONAnul 2021: 94.966 RONAnul 2022: 89.743 RONAnul 2023: 117.939 RONAnul 2024: 153.456 RONAnul 2025: 174.241 RON

Profit net 2025

-84,2% față de 2024

-15.906 RON

2024: -8.634 RON

-20k-15k-10k-5k05k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.163 RONAnul 2017: -4.247 RONAnul 2018: -4.287 RONAnul 2019: 1.700 RONAnul 2020: -8.746 RONAnul 2021: -4.861 RONAnul 2022: -4.530 RONAnul 2023: -10.380 RONAnul 2024: -8.634 RONAnul 2025: -15.906 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    174 mii lei
    Profit net
    -16 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    153 mii lei
    Profit net
    -9 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    118 mii lei
    Profit net
    -10 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    90 mii lei
    Profit net
    -5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    95 mii lei
    Profit net
    -5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    75 mii lei
    Profit net
    -9 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    107 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    82 mii lei
    Profit net
    -4 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    64 mii lei
    Profit net
    -4 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    75 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-9,1%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 9,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,44Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 44% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
227%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

227% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2024

    Stare încheiată la ONRC: Bilanțul anual nedepus la registrul comerțului pe anii 2004, 2005

  3. 2010

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2002

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  5. 1996

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. 1993

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Galați cu nr. J17/2281/1993, sub denumirea COSTEA-NICO SNC.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre COSTEA-NICO SOCIETATE IN NUME COLECTIV

Este COSTEA-NICO SOCIETATE IN NUME COLECTIV activă?

Da. COSTEA-NICO SOCIETATE IN NUME COLECTIV figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a COSTEA-NICO SOCIETATE IN NUME COLECTIV?

Cifra de afaceri a COSTEA-NICO SOCIETATE IN NUME COLECTIV în 2025 a fost de 174.241 lei, în creștere cu 14% față de 2024.

Ce profit a avut COSTEA-NICO SOCIETATE IN NUME COLECTIV în 2025?

În 2025, COSTEA-NICO SOCIETATE IN NUME COLECTIV a înregistrat o pierdere netă de 15.906 lei.

Ce activitate are COSTEA-NICO SOCIETATE IN NUME COLECTIV?

Activitatea principală a COSTEA-NICO SOCIETATE IN NUME COLECTIV este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul COSTEA-NICO SOCIETATE IN NUME COLECTIV?

COSTEA-NICO SOCIETATE IN NUME COLECTIV are sediul social la adresa Sat Vânători Com. Vânători, Jud. Galați, 807325.

COSTEA-NICO SOCIETATE IN NUME COLECTIV este plătitoare de TVA?

Nu. COSTEA-NICO SOCIETATE IN NUME COLECTIV nu este înregistrată în scopuri de TVA.

COSTEA-NICO SOCIETATE IN NUME COLECTIV are datorii la ANAF?

Nu. COSTEA-NICO SOCIETATE IN NUME COLECTIV nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre COSTEA-NICO SOCIETATE IN NUME COLECTIV

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].