InsolvențăSRL

COSTALEX CONSTRUCT SRL

Str. ODAI Nr. 4, Et. P, Ap. CAM 2 SI 3, Orş. Otopeni, Jud. Ilfov, 75100

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
9813902
Reg. Com.
J23/1596/2002
Înființată
15 august 2002
Vechime
24 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
13,4 mil. lei
Profit net 2025
170 mii lei
Angajați 2025
44

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • insolvență
  • este sub incidența Legii nr. 85/2014

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 06.10.1997

Rezumat

Pe scurt

COSTALEX CONSTRUCT SRL (CUI 9813902) este o societate cu răspundere limitată din Otopeni, județul Ilfov, înființată în 2002. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120). Firma se află în procedura insolvenței.

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13,4 mil. lei (-21% față de 2024) și un profit net de 170.213 lei, cu 44 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
9813902
Nr. Reg. Com.
J23/1596/2002
EUID
ROONRC.J23/1596/2002
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
15 august 2002
Vechime
24 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. ODAI Nr. 4, Et. P, Ap. CAM 2 SI 3, Orş. Otopeni, Jud. Ilfov, 75100

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • AL••• IP•••
  • MI••• MIHA••• VALENT•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-20,6% față de 2024

13.422.179 RON

2024: 16.911.504 RON

05 mil10 mil15 mil20 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 9.764.235 RONAnul 2017: 9.416.748 RONAnul 2018: 8.061.316 RONAnul 2019: 8.280.335 RONAnul 2020: 11.622.435 RONAnul 2021: 4.266.748 RONAnul 2022: 7.553.597 RONAnul 2023: 6.193.785 RONAnul 2024: 16.911.504 RONAnul 2025: 13.422.179 RON

Profit net 2025

-11,0% față de 2024

170.213 RON

2024: 191.334 RON

-1 mil01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.561.860 RONAnul 2017: 1.237.209 RONAnul 2018: 1.273.668 RONAnul 2019: 23.475 RONAnul 2020: 251.875 RONAnul 2021: -909.448 RONAnul 2022: -763.911 RONAnul 2023: -775.590 RONAnul 2024: 191.334 RONAnul 2025: 170.213 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    13,4 mil. lei
    Profit net
    170 mii lei
    Angajați
    44
  • 2024

    Cifra de afaceri
    16,9 mil. lei
    Profit net
    191 mii lei
    Angajați
    45
  • 2023

    Cifra de afaceri
    6,2 mil. lei
    Profit net
    -776 mii lei
    Angajați
    37
  • 2022

    Cifra de afaceri
    7,6 mil. lei
    Profit net
    -764 mii lei
    Angajați
    44
  • 2021

    Cifra de afaceri
    4,3 mil. lei
    Profit net
    -909 mii lei
    Angajați
    44
  • 2020

    Cifra de afaceri
    11,6 mil. lei
    Profit net
    252 mii lei
    Angajați
    48
  • 2019

    Cifra de afaceri
    8,3 mil. lei
    Profit net
    23 mii lei
    Angajați
    48
  • 2018

    Cifra de afaceri
    8,1 mil. lei
    Profit net
    1,3 mil. lei
    Angajați
    45
  • 2017

    Cifra de afaceri
    9,4 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    44
  • 2016

    Cifra de afaceri
    9,8 mil. lei
    Profit net
    1,6 mil. lei
    Angajați
    44

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
1,3%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,79Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 79% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
50%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

50% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    3 schimbări în conducerea firmei

    Numele administratorilor sunt vizibile cu un cont gratuit.

  2. Stări noi la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  3. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  4. Figurează în lista ANAF a debitorilor

  5. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 2016

    Cel mai mare profit net din istoric

Vezi toată cronologia (2 evenimente în plus, 1997 - 2002)
  1. 2002

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Ilfov cu nr. J23/1596/2002.

  2. 1997

    Înregistrarea în scopuri de TVA

În cronologia completă vezi și numele administratorilor, evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre COSTALEX CONSTRUCT SRL

Este COSTALEX CONSTRUCT SRL activă?

COSTALEX CONSTRUCT SRL se află în procedura insolvenței.

Care este cifra de afaceri a COSTALEX CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a COSTALEX CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 13.422.179 lei (13,4 mil. lei), în scădere cu 21% față de 2024.

Ce profit a avut COSTALEX CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, COSTALEX CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 170.213 lei.

Ce activitate are COSTALEX CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a COSTALEX CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul COSTALEX CONSTRUCT SRL?

COSTALEX CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. ODAI Nr. 4, Et. P, Ap. CAM 2 SI 3, Orș. Otopeni, Jud. Ilfov, 75100.

COSTALEX CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. COSTALEX CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

COSTALEX CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Da. COSTALEX CONSTRUCT SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre COSTALEX CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].