ActivăSA

CORSO TERASA SA

Str. Gavriil Musicescu Nr. 5,6, Bl. 7A, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi

CAEN 5611: Restaurante

CUI
7586331
Reg. Com.
J1995001156225
Înființată
19 iulie 1995
Vechime
31 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
3,6 mil. lei
Profit net 2025
-198 mii lei
Angajați 2025
28

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 02.08.1995

Rezumat

Pe scurt

CORSO TERASA SA (CUI 7586331) este o societate pe acțiuni activă din Iași, înființată în 1995. Activitatea principală este Restaurante (CAEN 5611).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,56 mil. lei (-2,3% față de 2024) și o pierdere netă de 197.812 lei, cu 28 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
7586331
Nr. Reg. Com.
J1995001156225
EUID
ROONRC.J1995001156225
Cod CAEN principal
5611 - Restaurante
Data înființării
19 iulie 1995
Vechime
31 de ani, 2 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Str. Gavriil Musicescu Nr. 5,6, Bl. 7A, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (3)
  • ENĂCHE••• GHEOR••• FLO•••
  • F••• I•••
  • IA••• MIHA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-2,3% față de 2024

3.555.458 RON

2024: 3.639.923 RON

01 mil2 mil3 mil4 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.495.006 RONAnul 2017: 1.525.877 RONAnul 2018: 1.852.015 RONAnul 2019: 2.389.664 RONAnul 2020: 1.443.069 RONAnul 2021: 2.168.197 RONAnul 2022: 3.064.894 RONAnul 2023: 3.134.696 RONAnul 2024: 3.639.923 RONAnul 2025: 3.555.458 RON

Profit net 2025

-461,8% față de 2024

-197.812 RON

2024: 54.673 RON

-400k-200k0200k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 629 RONAnul 2017: 2.863 RONAnul 2018: 338 RONAnul 2019: 233 RONAnul 2020: 582 RONAnul 2021: 105.542 RONAnul 2022: 313.323 RONAnul 2023: -230.818 RONAnul 2024: 54.673 RONAnul 2025: -197.812 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    3,6 mil. lei
    Profit net
    -198 mii lei
    Angajați
    28
  • 2024

    Cifra de afaceri
    3,6 mil. lei
    Profit net
    55 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    3,1 mil. lei
    Profit net
    -231 mii lei
    Angajați
    30
  • 2022

    Cifra de afaceri
    3,1 mil. lei
    Profit net
    313 mii lei
    Angajați
    26
  • 2021

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    106 mii lei
    Angajați
    27
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    582 lei
    Angajați
    33
  • 2019

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    233 lei
    Angajați
    39
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    338 lei
    Angajați
    35
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    32
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    629 lei
    Angajați
    34

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-5,6%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 5,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,22Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 22% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
95%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

95% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    2 schimbări în conducerea firmei

    Numele administratorilor sunt vizibile cu un cont gratuit.

  2. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 1999

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1995

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Iași cu nr. J22/1156/1995.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), numele administratorilor, evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CORSO TERASA SA

Este CORSO TERASA SA activă?

Da. CORSO TERASA SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CORSO TERASA SA?

Cifra de afaceri a CORSO TERASA SA în 2025 a fost de 3.555.458 lei (3,56 mil. lei), în scădere cu 2,3% față de 2024.

Ce profit a avut CORSO TERASA SA în 2025?

În 2025, CORSO TERASA SA a înregistrat o pierdere netă de 197.812 lei.

Ce activitate are CORSO TERASA SA?

Activitatea principală a CORSO TERASA SA este Restaurante (CAEN 5611).

Unde are sediul CORSO TERASA SA?

CORSO TERASA SA are sediul social la adresa Str. Gavriil Musicescu Nr. 5,6, Bl. 7A, Mun. Iași, Jud. Iași.

CORSO TERASA SA este plătitoare de TVA?

Da. CORSO TERASA SA este înregistrată în scopuri de TVA.

CORSO TERASA SA are datorii la ANAF?

Nu. CORSO TERASA SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CORSO TERASA SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].