Marjă netă
SlabFirma a pierdut 50,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
CORSA TRANS SRL (CUI 5579001) este o societate cu răspundere limitată activă din Sibiu, înființată în 1994. Activitatea principală este Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 690.380 lei (-69% față de 2024) și o pierdere netă de 345.579 lei, cu 6 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.792.215 lei |
| 2017 | 1.820.386 lei |
| 2018 | 2.677.404 lei |
| 2019 | 2.820.451 lei |
| 2020 | 284.485 lei |
| 2021 | 1.747.934 lei |
| 2022 | 1.982.199 lei |
| 2023 | 2.039.461 lei |
| 2024 | 2.199.764 lei |
| 2025 | 690.380 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 690.380 | 2.199.764 | 2.039.461 | 1.982.199 | 1.747.934 | 284.485 | 2.820.451 | 2.677.404 | 1.820.386 | 1.792.215 |
| Profit net | -345.579 | 948.788 | 292.161 | 173.472 | 237.521 | -776.943 | 1.134.944 | 805.776 | 473.306 | 220.802 |
| Număr mediu de angajați | 6 | 7 | 9 | 13 | 12 | 9 | 14 | 16 | 14 | 14 |
| Active imobilizate | 6.502.929 | 6.101.746 | 6.216.419 | 5.875.679 | 5.416.869 | 5.358.194 | 5.422.833 | 4.405.658 | 4.659.017 | 4.043.734 |
| Active circulante | 1.265.647 | 2.485.001 | 1.625.862 | 1.316.034 | 1.938.096 | 2.438.021 | 2.971.730 | 3.050.448 | 1.959.381 | 2.154.479 |
| Stocuri | 1.695 | 8.780 | 3.117 | 35.074 | 74.164 | 1.808.285 | 2.448.556 | 1.638.632 | 1.585.128 | 145.192 |
| Creanțe | 641.339 | 907.110 | 255.202 | 378.672 | 412.517 | 239.268 | 151.861 | 126.226 | 150.598 | 148.399 |
| Datorii | 2.518.889 | 2.952.161 | 3.106.663 | 3.235.498 | 3.360.649 | 4.249.933 | 4.073.069 | 4.272.165 | 4.246.575 | 4.291.884 |
| Capitaluri proprii | 4.862.035 | 5.205.578 | 4.256.791 | 3.959.005 | 3.785.533 | 3.548.012 | 4.324.955 | 3.190.011 | 2.384.235 | 1.910.929 |
Firma a pierdut 50,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 50% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
32% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. CORSA TRANS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a CORSA TRANS SRL în 2025 a fost de 690.380 lei, în scădere cu 69% față de 2024.
În 2025, CORSA TRANS SRL a înregistrat o pierdere netă de 345.579 lei.
Activitatea principală a CORSA TRANS SRL este Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510).
CORSA TRANS SRL are sediul social la adresa Str. CALEA POPLACII Nr. 13A, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 2400.
Da. CORSA TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. CORSA TRANS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].