CORNETTIST SRL Funcțiune SRL

Înființată 07.05.2007
VITAN Nr. 106, Bl. V40, Sc. 3, Et. 3, Ap. 69, CAM. 1, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti, 31298 1071, Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

Prezentare

Pe scurt

CORNETTIST SRL (CUI 21686808) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 2007. Activitatea principală este Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).

În 2012 a raportat o cifră de afaceri de 270.901 lei (-8,1% față de 2011) și un profit net de 15.769 lei, cu 5 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Cifra de afaceri 2012
270,9 miilei
−8,1%, față de 2011
Profit net 2012
15,8 miilei
−29,6%, față de 2011
Angajați 2012
5
0,0%, față de 2011
Marjă netă
5,8%
Capital social
200lei
Vechime
19ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2012
Cifra de afaceri
AnValoare
2008107.936 lei
2009117.760 lei
2010224.982 lei
2011294.785 lei
2012270.901 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20122011201020092008
Cifra de afaceri270.901294.785224.982117.760107.936
Profit net15.76922.41323.21922.42214.354
Număr mediu de angajați554--
Active imobilizate20.00020.00020.00020.00020.000
Active circulante163.555135.26860.75656.33827.844
Stocuri111.222108.88746.84516.429-114
Creanțe3.78416.09410.18433
Datorii81.70469.18617.08735.88829.816
Capitaluri proprii101.85186.08263.66940.45018.028
Ultimul bilanț: 2012. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2012

Marjă netă

Bun
5,8% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,8 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
2,00 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,00 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
45% Față de anul anterior: stabil

45% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Figurează suma, cu cont gratuit
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului FuncțiuneSediu expiratSechestru bunuri mobile și/sau imobile cu excepția părților sociale/acțiuni
Ultimul status ANAFTRANSFER(SOSIRE) din data 20.09.2013

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
21686808
Nr. Reg. Com.
J40/11740/2013
EUID
ROONRC.J40/11740/2013
Cod CAEN principal
1071, Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Data înființării
7 mai 2007
Înmatricularea actuală
23 septembrie 2013
Vechime
19 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2012)
Adresă sediu
VITAN Nr. 106, Bl. V40, Sc. 3, Et. 3, Ap. 69, CAM. 1, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti, 31298
Domiciliu fiscal
Cal. Vitan Nr. 106, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 31298

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • CĂNĂ••• SER•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. Figurează în lista ANAF a debitorilor ANAF
2025
  1. Stare nouă la ONRC: Sechestru bunuri mobile și/sau imobile cu excepția părților sociale/acțiuni ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Sechestru bunuri mobile și/sau imobile cu excepția părților sociale/acțiuni ONRC
2016
  1. Stare nouă la ONRC: Sechestru bunuri mobile și/sau imobile cu excepția părților sociale/acțiuni ONRC
2014
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
  2. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2013
  1. Mutarea sediului în București Nr. Reg. Com. J40/11740/2013. ONRC
2011
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2010
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre CORNETTIST SRL

Este CORNETTIST SRL activă?

Da. CORNETTIST SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CORNETTIST SRL?

Cifra de afaceri a CORNETTIST SRL în 2012 a fost de 270.901 lei, în scădere cu 8,1% față de 2011.

Ce profit a avut CORNETTIST SRL în 2012?

În 2012, CORNETTIST SRL a înregistrat un profit net de 15.769 lei.

Ce activitate are CORNETTIST SRL?

Activitatea principală a CORNETTIST SRL este Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN 1071).

Unde are sediul CORNETTIST SRL?

CORNETTIST SRL are sediul social la adresa VITAN Nr. 106, Bl. V40, Sc. 3, Et. 3, Ap. 69, CAM. 1, București Sectorul 3, Jud. București, 31298.

CORNETTIST SRL este plătitoare de TVA?

Nu. CORNETTIST SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

CORNETTIST SRL are datorii la ANAF?

Da. CORNETTIST SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CORNETTIST SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].