ActivăSA

CORA SA

Cal. Naţională Nr. 27, Mun. Botoşani, Jud. Botoşani, 710002

CAEN 6820: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CUI
611705
Reg. Com.
J07/76/1991
Înființată
24 ianuarie 1991
Vechime
35 de ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
565 mii lei
Profit net 2025
32 mii lei
Angajați 2025
4

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune
  • mandat cenzori expirat

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 24.01.1991

Rezumat

Pe scurt

CORA SA (CUI 611705) este o societate pe acțiuni activă din Botoșani, înființată în 1991. Activitatea principală este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 564.796 lei (+15% față de 2024) și un profit net de 32.375 lei, cu 4 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
611705
Nr. Reg. Com.
J07/76/1991
EUID
ROONRC.J07/76/1991
Cod CAEN principal
6820 - închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Data înființării
24 ianuarie 1991
Vechime
35 de ani, 8 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Cal. Naţională Nr. 27, Mun. Botoşani, Jud. Botoşani, 710002

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • POLO••• VAS•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+15,3% față de 2024

564.796 RON

2024: 489.744 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 59.104 RONAnul 2017: 218.943 RONAnul 2018: 484.046 RONAnul 2019: 453.309 RONAnul 2020: 371.782 RONAnul 2021: 280.720 RONAnul 2022: 391.018 RONAnul 2023: 461.369 RONAnul 2024: 489.744 RONAnul 2025: 564.796 RON

Profit net 2025

-19,8% față de 2024

32.375 RON

2024: 40.383 RON

-500k0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -387.502 RONAnul 2017: 349.919 RONAnul 2018: 105.942 RONAnul 2019: 84.503 RONAnul 2020: 1.277.442 RONAnul 2021: 19.808 RONAnul 2022: -3.776 RONAnul 2023: 23.808 RONAnul 2024: 40.383 RONAnul 2025: 32.375 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    565 mii lei
    Profit net
    32 mii lei
    Angajați
    4
  • 2024

    Cifra de afaceri
    490 mii lei
    Profit net
    40 mii lei
    Angajați
    4
  • 2023

    Cifra de afaceri
    461 mii lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    4
  • 2022

    Cifra de afaceri
    391 mii lei
    Profit net
    -4 mii lei
    Angajați
    4
  • 2021

    Cifra de afaceri
    281 mii lei
    Profit net
    20 mii lei
    Angajați
    4
  • 2020

    Cifra de afaceri
    372 mii lei
    Profit net
    1,3 mil. lei
    Angajați
    4
  • 2019

    Cifra de afaceri
    453 mii lei
    Profit net
    85 mii lei
    Angajați
    5
  • 2018

    Cifra de afaceri
    484 mii lei
    Profit net
    106 mii lei
    Angajați
    5
  • 2017

    Cifra de afaceri
    219 mii lei
    Profit net
    350 mii lei
    Angajați
    5
  • 2016

    Cifra de afaceri
    59 mii lei
    Profit net
    -388 mii lei
    Angajați
    5

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
5,7%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
3,34Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,34 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
29%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

29% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2020

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Botoșani cu nr. J7/76/1991.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CORA SA

Este CORA SA activă?

Da. CORA SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CORA SA?

Cifra de afaceri a CORA SA în 2025 a fost de 564.796 lei, în creștere cu 15% față de 2024.

Ce profit a avut CORA SA în 2025?

În 2025, CORA SA a înregistrat un profit net de 32.375 lei.

Ce activitate are CORA SA?

Activitatea principală a CORA SA este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

Unde are sediul CORA SA?

CORA SA are sediul social la adresa Cal. Națională Nr. 27, Mun. Botoșani, Jud. Botoșani, 710002.

CORA SA este plătitoare de TVA?

Da. CORA SA este înregistrată în scopuri de TVA.

CORA SA are datorii la ANAF?

Nu. CORA SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CORA SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].