Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 16,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
COOPERATIVA AGRICOLĂ DE GRADUL II "RĂDĂCINI" (CUI 41305525) este o firmă activă din satul Drăgănești, Comuna Drăgănești, județul Neamț, înființată în 2019. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 40,4 mil. lei (-0,3% față de 2024) și un profit net de 6,61 mil. lei, cu 2 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2019 | 4.057.782 lei |
| 2020 | 4.424.976 lei |
| 2021 | 7.870.921 lei |
| 2022 | 9.716.186 lei |
| 2023 | 28.515.377 lei |
| 2024 | 40.469.385 lei |
| 2025 | 40.357.014 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40.357.014 | 40.469.385 | 28.515.377 | 9.716.186 | 7.870.921 | 4.424.976 | 4.057.782 |
| Profit net | 6.612.989 | 1.423.142 | 3.689.605 | 1.004.397 | 118.290 | 94.520 | 36.620 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | - |
| Active imobilizate | 14.788.718 | 5.100.017 | 15.512.169 | 3.013.080 | 1.369.925 | 1.195.150 | - |
| Active circulante | 41.105.390 | 25.896.810 | 14.725.623 | 14.341.379 | 4.939.239 | 6.550.785 | 1.449.541 |
| Stocuri | 3.868.898 | 2.002.814 | 1.337.719 | 8.683.679 | 2.277.807 | 3.621.720 | 600.146 |
| Creanțe | 36.594.640 | 23.581.301 | 13.079.560 | 5.552.332 | 2.275.047 | 2.580.767 | 849.268 |
| Datorii | 22.649.207 | 18.102.934 | 16.384.514 | 14.747.925 | 3.985.122 | 5.031.352 | 1.402.721 |
| Capitaluri proprii | 12.296.656 | 7.054.579 | 6.549.176 | 1.029.751 | 259.630 | 141.340 | 46.820 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 16,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,81 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
41% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. COOPERATIVA AGRICOLĂ DE GRADUL II "RĂDĂCINI" figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a COOPERATIVA AGRICOLĂ DE GRADUL II "RĂDĂCINI" în 2025 a fost de 40.357.014 lei (40,4 mil. lei), în scădere cu 0,3% față de 2024.
În 2025, COOPERATIVA AGRICOLĂ DE GRADUL II "RĂDĂCINI" a înregistrat un profit net de 6,61 mil. lei (6.612.989 lei).
Activitatea principală a COOPERATIVA AGRICOLĂ DE GRADUL II "RĂDĂCINI" este Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).
COOPERATIVA AGRICOLĂ DE GRADUL II "RĂDĂCINI" are sediul social la adresa construcție C1 - hală, număr cadastral 50060, Sat Drăgănești, Comuna Drăgănești, Jud. Neamț, 617107.
Da. COOPERATIVA AGRICOLĂ DE GRADUL II "RĂDĂCINI" este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. COOPERATIVA AGRICOLĂ DE GRADUL II "RĂDĂCINI" nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].