ActivăSRL

CONTROL ENGINEERING SRL

Str. Dacia Nr. 39C, Orş. Ovidiu, Jud. Constanţa, 174

CAEN 6210: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CUI
16279000
Reg. Com.
J2004005829138
Înființată
25 martie 2004
Vechime
22 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
1,1 mil. lei
Profit net 2025
18 mii lei
Angajați 2025
5

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 25.03.2004

Rezumat

Pe scurt

CONTROL ENGINEERING SRL (CUI 16279000) este o societate cu răspundere limitată activă din Ovidiu, județul Constanța, înființată în 2004. Activitatea principală este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,12 mil. lei (-42% față de 2024) și un profit net de 18.065 lei, cu 5 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
16279000
Nr. Reg. Com.
J2004005829138
EUID
ROONRC.J2004005829138
Cod CAEN principal
6210 - Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Data înființării
25 martie 2004
Vechime
22 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Dacia Nr. 39C, Orş. Ovidiu, Jud. Constanţa, 174

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • M••• BOG••• COS•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-41,5% față de 2024

1.119.924 RON

2024: 1.914.608 RON

01 mil2 mil3 mil4 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.490.405 RONAnul 2017: 2.556.495 RONAnul 2018: 3.440.865 RONAnul 2019: 3.507.644 RONAnul 2020: 2.852.535 RONAnul 2021: 2.447.207 RONAnul 2022: 2.648.416 RONAnul 2023: 2.301.580 RONAnul 2024: 1.914.608 RONAnul 2025: 1.119.924 RON

Profit net 2025

-96,1% față de 2024

18.065 RON

2024: 461.198 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 83.417 RONAnul 2017: 258.144 RONAnul 2018: 1.708.503 RONAnul 2019: 1.441.675 RONAnul 2020: 1.375.238 RONAnul 2021: 1.070.270 RONAnul 2022: 1.129.428 RONAnul 2023: 1.217.750 RONAnul 2024: 461.198 RONAnul 2025: 18.065 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    5
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    461 mii lei
    Angajați
    4
  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,3 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    6
  • 2022

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    9
  • 2021

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    12
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,9 mil. lei
    Profit net
    1,4 mil. lei
    Angajați
    13
  • 2019

    Cifra de afaceri
    3,5 mil. lei
    Profit net
    1,4 mil. lei
    Angajați
    13
  • 2018

    Cifra de afaceri
    3,4 mil. lei
    Profit net
    1,7 mil. lei
    Angajați
    11
  • 2017

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    258 mii lei
    Angajați
    8
  • 2016

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    83 mii lei
    Angajați
    9

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
1,6%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,6 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,24Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 24% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
52%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

52% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2019

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2018

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2005

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2004

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Constanța cu nr. J13/5829/2004.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CONTROL ENGINEERING SRL

Este CONTROL ENGINEERING SRL activă?

Da. CONTROL ENGINEERING SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CONTROL ENGINEERING SRL?

Cifra de afaceri a CONTROL ENGINEERING SRL în 2025 a fost de 1.119.924 lei (1,12 mil. lei), în scădere cu 42% față de 2024.

Ce profit a avut CONTROL ENGINEERING SRL în 2025?

În 2025, CONTROL ENGINEERING SRL a înregistrat un profit net de 18.065 lei.

Ce activitate are CONTROL ENGINEERING SRL?

Activitatea principală a CONTROL ENGINEERING SRL este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

Unde are sediul CONTROL ENGINEERING SRL?

CONTROL ENGINEERING SRL are sediul social la adresa Str. Dacia Nr. 39C, Orș. Ovidiu, Jud. Constanța, 174.

CONTROL ENGINEERING SRL este plătitoare de TVA?

Da. CONTROL ENGINEERING SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

CONTROL ENGINEERING SRL are datorii la ANAF?

Nu. CONTROL ENGINEERING SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CONTROL ENGINEERING SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].