ActivăSA

CONTIS SA

Str. Tabacului Nr. 30, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi, 700440

CAEN 6820: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CUI
1962232
Reg. Com.
J1991000268224
Înființată
8 februarie 1991
Vechime
35 de ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
1,8 mil. lei
Profit net 2025
408 mii lei
Angajați 2025
7

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune
  • mandat cenzori expirat

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 28.11.1992

Rezumat

Pe scurt

CONTIS SA (CUI 1962232) este o societate pe acțiuni activă din Iași, înființată în 1991. Activitatea principală este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,81 mil. lei (+6% față de 2024) și un profit net de 407.766 lei, cu 7 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1962232
Nr. Reg. Com.
J1991000268224
EUID
ROONRC.J1991000268224
Cod CAEN principal
6820 - închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Data înființării
8 februarie 1991
Vechime
35 de ani, 8 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Str. Tabacului Nr. 30, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi, 700440

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • FELEC••• FLO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+6,0% față de 2024

1.812.142 RON

2024: 1.709.947 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 761.334 RONAnul 2017: 708.053 RONAnul 2018: 994.733 RONAnul 2019: 1.213.246 RONAnul 2020: 1.327.808 RONAnul 2021: 1.573.661 RONAnul 2022: 1.527.419 RONAnul 2023: 1.490.455 RONAnul 2024: 1.709.947 RONAnul 2025: 1.812.142 RON

Profit net 2025

+86,8% față de 2024

407.766 RON

2024: 218.275 RON

-1 mil-500k0500k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -68.734 RONAnul 2017: -139.774 RONAnul 2018: -157.050 RONAnul 2019: 60.090 RONAnul 2020: 67.406 RONAnul 2021: 254.844 RONAnul 2022: -729.676 RONAnul 2023: 67.368 RONAnul 2024: 218.275 RONAnul 2025: 407.766 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    408 mii lei
    Angajați
    7
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    218 mii lei
    Angajați
    6
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    67 mii lei
    Angajați
    7
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    -730 mii lei
    Angajați
    6
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    255 mii lei
    Angajați
    5
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    67 mii lei
    Angajați
    5
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    60 mii lei
    Angajați
    5
  • 2018

    Cifra de afaceri
    995 mii lei
    Profit net
    -157 mii lei
    Angajați
    6
  • 2017

    Cifra de afaceri
    708 mii lei
    Profit net
    -140 mii lei
    Angajați
    6
  • 2016

    Cifra de afaceri
    761 mii lei
    Profit net
    -69 mii lei
    Angajați
    5

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
23%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 22,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
4,58Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,58 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
10%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

10% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2010

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Iași cu nr. J22/268/1991.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CONTIS SA

Este CONTIS SA activă?

Da. CONTIS SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CONTIS SA?

Cifra de afaceri a CONTIS SA în 2025 a fost de 1.812.142 lei (1,81 mil. lei), în creștere cu 6% față de 2024.

Ce profit a avut CONTIS SA în 2025?

În 2025, CONTIS SA a înregistrat un profit net de 407.766 lei.

Ce activitate are CONTIS SA?

Activitatea principală a CONTIS SA este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

Unde are sediul CONTIS SA?

CONTIS SA are sediul social la adresa Str. Tabacului Nr. 30, Mun. Iași, Jud. Iași, 700440.

CONTIS SA este plătitoare de TVA?

Da. CONTIS SA este înregistrată în scopuri de TVA.

CONTIS SA are datorii la ANAF?

Nu. CONTIS SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CONTIS SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].