ActivăSRL

CONTACT PLUS CONSTRUCŢII SRL

Str. I. L. Caragiale Nr. 3, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600064

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
28589411
Reg. Com.
J04/682/2011
Înființată
3 iunie 2011
Vechime
15 ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
14,4 mil. lei
Profit net 2025
479 mii lei
Angajați 2025
36

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 03.06.2011

Rezumat

Pe scurt

CONTACT PLUS CONSTRUCȚII SRL (CUI 28589411) este o societate cu răspundere limitată activă din Bacău, înființată în 2011. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14,4 mil. lei (-5,6% față de 2024) și un profit net de 478.915 lei, cu 36 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
28589411
Nr. Reg. Com.
J04/682/2011
EUID
ROONRC.J2011000682048
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
3 iunie 2011
Vechime
15 ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. I. L. Caragiale Nr. 3, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600064

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • LA••• CONSTAN••• RĂD•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-5,6% față de 2024

14.361.083 RON

2024: 15.219.640 RON

05 mil10 mil15 mil20 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.865.104 RONAnul 2017: 4.701.965 RONAnul 2018: 4.979.893 RONAnul 2019: 11.453.966 RONAnul 2020: 16.569.313 RONAnul 2021: 12.065.881 RONAnul 2022: 12.992.175 RONAnul 2023: 15.410.061 RONAnul 2024: 15.219.640 RONAnul 2025: 14.361.083 RON

Profit net 2025

-41,9% față de 2024

478.915 RON

2024: 823.844 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 107.584 RONAnul 2017: 201.283 RONAnul 2018: 379.303 RONAnul 2019: 1.565.233 RONAnul 2020: 1.163.990 RONAnul 2021: 610.108 RONAnul 2022: 815.746 RONAnul 2023: 1.241.476 RONAnul 2024: 823.844 RONAnul 2025: 478.915 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    14,4 mil. lei
    Profit net
    479 mii lei
    Angajați
    36
  • 2024

    Cifra de afaceri
    15,2 mil. lei
    Profit net
    824 mii lei
    Angajați
    37
  • 2023

    Cifra de afaceri
    15,4 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    44
  • 2022

    Cifra de afaceri
    13,0 mil. lei
    Profit net
    816 mii lei
    Angajați
    42
  • 2021

    Cifra de afaceri
    12,1 mil. lei
    Profit net
    610 mii lei
    Angajați
    40
  • 2020

    Cifra de afaceri
    16,6 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    41
  • 2019

    Cifra de afaceri
    11,5 mil. lei
    Profit net
    1,6 mil. lei
    Angajați
    48
  • 2018

    Cifra de afaceri
    5,0 mil. lei
    Profit net
    379 mii lei
    Angajați
    49
  • 2017

    Cifra de afaceri
    4,7 mil. lei
    Profit net
    201 mii lei
    Angajați
    40
  • 2016

    Cifra de afaceri
    2,9 mil. lei
    Profit net
    108 mii lei
    Angajați
    31

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
3,3%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,91Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 91% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
82%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

82% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2020

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2019

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2012

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2011

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/682/2011.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre CONTACT PLUS CONSTRUCŢII SRL

Este CONTACT PLUS CONSTRUCȚII SRL activă?

Da. CONTACT PLUS CONSTRUCȚII SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a CONTACT PLUS CONSTRUCȚII SRL?

Cifra de afaceri a CONTACT PLUS CONSTRUCȚII SRL în 2025 a fost de 14.361.083 lei (14,4 mil. lei), în scădere cu 5,6% față de 2024.

Ce profit a avut CONTACT PLUS CONSTRUCȚII SRL în 2025?

În 2025, CONTACT PLUS CONSTRUCȚII SRL a înregistrat un profit net de 478.915 lei.

Ce activitate are CONTACT PLUS CONSTRUCȚII SRL?

Activitatea principală a CONTACT PLUS CONSTRUCȚII SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul CONTACT PLUS CONSTRUCȚII SRL?

CONTACT PLUS CONSTRUCȚII SRL are sediul social la adresa Str. I. L. Caragiale Nr. 3, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600064.

CONTACT PLUS CONSTRUCȚII SRL este plătitoare de TVA?

Da. CONTACT PLUS CONSTRUCȚII SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

CONTACT PLUS CONSTRUCȚII SRL are datorii la ANAF?

Nu. CONTACT PLUS CONSTRUCȚII SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre CONTACT PLUS CONSTRUCŢII SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].